НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Освітні й наукові програми Європейського Союзу в Україні

22.05.2019

21 травня 2019 р. до Дня Європи в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбулася зустріч-презентація з Оксаною Головко-Гавришевою, Президентом Української Асоціації Європейських Студій, кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри європейського права ЛНУ імені Івана Франка, доцентом кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА, на тему «Освітні й наукові програми Європейського Союзу в Україні».

Захід організовано співробітниками відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків і присвячено 30-річчю діяльності Програми «Жан Моне». Ця програма започаткована з метою підтримки академічних досліджень з питань європейської інтеграції в державах-членах ЄС та фінансує навчання і дослідження політики ЄС, сприяє діалогу між науковцями, управлінцями та представниками громадянського суспільства у всьому світі.

У межах міжнародного проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми ЄС Еразмус+ (Жан Моне) у ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського створено та функціонує Пункт європейської інформації, у рамках якого проводяться лекції, книжкові виставки, презентації.

У заході взяли участь викладачі, методисти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, директор бібліотеки згаданого закладу вищої освіти, фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.

З вітальним словом до учасників звернулася заступник директора ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, канд. іст. наук Л. І. Страйгородська, яка відзначила важливу роль бібліотеки у розвитку національної педагогічної науки й освіти, забезпеченні фахових потреб науковців та практиків галузі, наданні сервісних інформаційних послуг як у традиційній, так і в електронній формах за допомогою доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів й акцентувала увагу на важливості участі науковців у міжнародних проектах і грантах.

Найважливіші питання, навколо яких розгорнулася дискусія та обговорення: співпраця України і ЄС в освітній і науковій сферах (European Education Area, European Research Area); програми ЄС в Україні: що, де, коли і як?; досвід реалізації проектів в Україні, зокрема Програми Еразмус+, напрям Жана Моне; переваги проектів напряму Жана Моне; особливості підготовки успішних проектів тощо.

У рамках заходу було проведено огляд музейної експозиції «Державна науково-педагогічна бібліотека України НАПН України: історія і сучасність (друга половина XIX – початок XXI ст.)» та екскурсії до кімнати-музею рідкісної книги й читального залу Фонду В. О. Сухомлинського.

Матеріал підготувала
Л. О. Пономаренко, кандидат наук із соціальних комунікацій,
завідувач відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв`язків

2019.05.21-01 2019.05.21-02
2019.05.21-03

Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали