НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Мотивація digital покоління до читання

2 квітня 2021 р. Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) спільно з видавництвом «Ранок», секцією працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації, ініціативною групою шкільних бібліотекарів України в онлайн-режимі проведено Всеукраїнський вебінар «Мотивація digital покоління до читання», присвячений відзначенню Міжнародного дня дитячої книги. Трансляція заходу відбувалася в прямому ефірі на YouTub-каналі. Його учасниками стали шкільні бібліотекарі, методисти Управлінь освіти і науки державних адміністрацій, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також фахівці дитячих бібліотек – загалом понад 600 фахівців. Модерували захід завідувачка відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ, голова секції працівників шкільних бібліотек УБА Ірина Хемчян і бренд-менеджер видавництва «Ранок» Анастасія Апенько.

Ірина Хемчян у своєму виступі-презентації «Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе» (В. Сухомлинський) ознайомила учасників із сучасними методами популяризування книжок і читання в шкільних бібліотеках, а також представила доробки ДНПБ з цього питання. Перед учасниками заходу виступили відомі українські письменники: поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач Іван Андрусяк «Популяризація творів сучасної української дитячої літератур», український прозаїк, поетка, казкарка, психолог Катерина Єгорушкіна «Розвиток емоційного інтелекту дитини засобами художньої літератур», науковець, викладачка, письменниця, художниця Марина Павленко «Книги, від яких не відірватись». Практичним досвідом шкільних бібліотекарів з популяризування дитячої книжки поділилась представниця ініціативної творчої групи «Шкільні бібліотекарі України», завідувачка бібліотеки Комунального закладу «Панютинський ліцей» Лозівської міської ради Харківської області Олена Сидоренко. Цікавим і інформативним для шкільних бібліотекарів став виступ виконавчого директора Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Люсьєни Шум, яка розповіла про різноманітні заходи на підтримку дитячої книжки та читання, організовані фондом. Методист Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Крижко запросила шкільних бібліотекарів до участі в мережевій бібліотечній акції «Книга 21 століття – читачу», яка передбачає організацію колективної творчої діяльності в мережі інтернет для створення оригінального електронного продукту. Акція сприятиме поєднанню реальної та віртуальної роботи, відкриє нові можливості як для читачів, так і для бібліотекарів. Завідувачка відділу формування інформаційних ресурсів ДНПБ Інна Лобановська у виступі «Поповнення фонду шкільної бібліотеки: традиційні та інноваційні підходи» закцентувала увагу присутніх на питаннях поповнення фонду шкільних бібліотек сучасною літературою з використанням різноманітних джерел і способів.

Знання, отримані шкільними бібліотекарями на Всеукраїнському вебінарі «Мотивація digital покоління до читання», сприятимуть удосконаленню фахових навичок у роботі з популяризування дитячої книжки та читання, підвищенню загальноосвітнього рівня, набуттю нових практичних умінь, розвитку інноваційного мислення, прагненню до професійного розвитку.

Відеозапис вебінару розміщено на YouTub-каналі: https://youtu.be/miA9FEQF2v0

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали