НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Інформаційне забезпечення освітнього процесу: реалії та сучасні виклики

27 серпня 2020 р. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) Національної академії педагогічних наук України провела Всеукраїнський вебінар «Інформаційне забезпечення освітнього процесу: реалії та сучасні виклики». Мета заходу – обговорення питань підвищення якості інформаційно-бібліотечного забезпечення учасників освітнього процесу з врахуванням сучасних викликів, зокрема й спричинених пандемією COVID-19.

У вебінарі взяли участь педагогічні та бібліотечні працівники закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методисти з бібліотечних фондів обласних, районних та міських управлінь освіти й науки різних областей України, представники видавництва «Ранок» (загалом – 100 осіб).

Розпочала захід заступник директора ДНПБ Л. І. Страйгородська, яка відзначила важливість і актуальність тематики засідання та передала вітання його учасникам від директора бібліотеки – доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, Л. ДБерезівської.

Модератор заходу – І. І. Хемчян – ознайомила присутніх із програмою вебінару, наголосивши на вагомості розгляду питань, пов’язаних із формуванням та використанням електронних галузевих інформаційних ресурсів у освітній діяльності. Із доповідями виступили: кандидат наук з соціальних комунікацій, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ Л. О. Пономаренко («Науково-інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського як складник освітнього середовища»); кандидат історичних наук, заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи ДНПБ Л. І. Страйгородська («Учені НАПН України – педагогам: огляд інформаційних ресурсів на допомогу організації дистанційного навчання в умовах пандемії»); кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітнього лідерства ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ О. Є. Матвійчук («Академічна доброчесність учасників освітнього процесу»); бренд менеджер видавництва «Ранок» А. А. Апенько («Електронні інформаційні ресурси на допомогу освітянам»); завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. І. Хемчян («Трансформація роботи шкільної бібліотеки в умовах пандемії»); науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ О. Л. Гончаренко («Безпека в Інтернеті – важлива складова дистанційних технологій в освіті»); кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ С. В. Тарнавська («Інформаційно-бібліографічний супровід національно-патріотичного виховання дітей та молоді»); головний бібліограф відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ М. Х. Лапада («Створення інклюзивного освітнього середовища в Новій українській школі: інформаційно-бібліографічне забезпечення»).

На завершення модератори – І. І. Хемчян та Л. О. Пономаренко – відповіли на запитання колег і запросили до подальшої участі у заходах ДНПБ та творчої співпраці.

Учасники висловили щиру вдячність співробітникам бібліотеки за організацію вебінару та актуальність обраної тематики, цікаві виступи і презентації.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної
та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян

 


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали