Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи освітянських бібліотек

22 вересня 2018 р. в рамках IX Львівського міжнародного бібліотечного форуму „Бібліотек@ – творимо свободу” відбувся науково-методичний семінар „Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи освітянських бібліотек”. У заході взяли участь науковці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, фахівці Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки, бібліотекарі закладів освіти різних рівнів акредитації, фахівці бібліотек інших систем і відомств з різних регіонів України.
З ключовою доповіддю „Універсальна десяткова класифікація в освітянських бібліотеках: особливості впровадження” виступила Інна Лобановська, заввідділу комплектування та наукового опрацювання документів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, член міжвідомчої Комісії з питань упровадження Універсальної десяткової класифікації в Україні, член Міжвідомчої робочої групи з лінгвістичного забезпечення бібліотечних інформаційно-пошукових систем. Вона також презентувала методичні рекомендації „Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти”, підготовлені фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.
У ході семінару розглянуто організаційні питання з переходу на УДК освітянських бібліотек різних типів і видів, висвітлено досвід бібліотек з упровадження УДК, зокрема їхні здобутки і проблеми, з якими довелося стикнутися, схарактеризовано роль ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського у науково-методичному забезпеченні цього складного і важливого процесу в мережі освітянських бібліотек України.
Учасники семінару відзначили актуальність і важливість презентованих методичних рекомендацій і висловили жаль, що їх надруковано дуже малим накладом (опубліковано в часописі „Шкільна бібліотека плюс”, № 15–16, 2018).
![]() |
![]() |
Анонси та оголошення
21.05.2022

Шановні науковці!
Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем науки!
Сьогодні ви – воїни наукового фронту. Ваша невтомна творча праця є надійним плацдармом для захисту й розвитку держави, зміцнення її авторитету на міжнародній арені.
Тож щиро бажаємо вам насамперед миру, міцного здоров’я, жаги пізнання нового та незвіданого, натхнення й завзяття.
Нехай ваше життя завжди буде наповнене радістю відкриттів і звершень на науковій ниві задля перемоги й світлого майбутнього України!
З повагою колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та директор, д-р пед. наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська