НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для розвитку освітнього середовища післядипломної педагогічної освіти

20 травня 2020 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбувся науково-практичний онлайн-семінар «Інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для розвитку освітнього середовища післядипломної педагогічної освіти» (до Всеукраїнського фестивалю науки), організаторами якого виступили Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) та Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (далі – ІППО КУ ім. Б. Грінченка). У засіданні взяли участь співробітники обох установ, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, бібліотечні працівники мережі освітянських бібліотек України (понад 30 осіб). Техніко-технологічне забезпечення та підтримку трансляції семінару онлайн на платформі Zoom забезпечувала науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ О. Л. Гончаренко.

Відкрила семінар координатор заходу завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ, кандидат наук із соціальних комунікацій Л. О. Пономаренко, яка привітала його учасників й акцентувала увагу на актуальності тематики заходу. У своєму виступі «Науково-освітні інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для фахівців післядипломної освіти» вона наголосила на  актуальності дослідження інформаційних ресурсів у контексті їх впливу на освітнє середовище післядипломної педагогічної освіти. Доповідачка звернула увагу на необхідність налагодження наукової комунікації та створення інформаційних послуг і сервісів для всіх категорій користувачів наукової інформації.

Співкоординатор семінару завідувач кафедри освітнього лідерства ПО КУ ім. Б. Грінченка, кандидат наук з державного управління, доцент К. О. Линьов ознайомив учасників із основними напрямами діяльності кафедри, яка спрямована на дослідження актуальних проблем теорії та практики управління закладом освіти, забезпечення підвищення кваліфікації керівників закладів освіти як управлінців на засадах парадигми лідерства, популяризацію лідерської парадигми управління закладом освіти, розроблення сучасних навчально-методичних матеріалів та їх апробацію задля забезпечення освітнього процесу. Він зазначив, що ключовим для розвитку освітнього середовища післядипломної педагогічної освіти є його науково-інформаційний супровід із використанням сучасних електронних ресурсів і сервісів.

Основними напрямами обговорення онлайн-заходу були: інформаційні ресурси ДНПБ України у забезпеченні потреб галузі освіти, педагогіки та психології; використання цифрових сервісів та технологій в освіті та наукових дослідженнях; розвиток цифрової компетентності у післядипломній педагогічній освіті; дистанційна самоосвіта бібліотечних працівників; Stem-освіта в Україні; роль та місце бібліотеки в освітньому просторі Нової української школи.

Предметом зацікавленого обговорення учасників стали доповіді завідувача відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. І. Хемчян «Самоосвіта як безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення професійної компетентності бібліотечного фахівця», наукового співробітника відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ Я. М. Ніколаєнко «Застосування освітніх цифрових інструментів в сучасному педагогічному процесі», доцента кафедри освітнього лідерства ІППО КУ ім. Бориса Грінченка, кандидата педагогічних наук О. Є. Матвійчук «Роль шкільної бібліотеки у стратегії розвитку закладу загальної середньої освіти», заступника директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи ДНПБ, кандидат історичних наук Л. І. Страйгородської «Бібліографічні ресурси як складник науково-інформаційного забезпечення післядипломної педагогічної освіти», старшого наукового співробітника відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ, кандидата історичних наук С. В. Тарнавської «Національно-патріотичне виховання у закладах післядипломної педагогічної освіти крізь призму бібліографії».

Доповіді науковців ДНПБ розкрили, зокрема, різні аспекти дослідження «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти», що виконується науковими працівниками відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ (2020–2022 рр., науковий керівник – Л. О. Пономаренко).

Дружня атмосфера, яка панувала під час обговорення виступів, сприяла конструктивному та ефективному діалогу між учасниками онлайн-семінару та налагодженню подальшої співпраці між ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Матеріал підготувала
в.о. завідувача відділу науково-освітніх
інформаційних ресурсів
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,
кандидат наук із соціальних комунікацій
Л. О. Пономаренко

 


Анонси та оголошення

12.03.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо на відкриття та до участі у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі «Школа інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства» (включено до програми Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти, 2024» та до програми Шостого Міжнародного науково-практичного Web-форуму «FORUM SOIS, 2024 : Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя») 27 березня 2024 року 15:30–17:00

Інформаційний лист

Програма

Зразок оформлення тез

12.03.2024

Шановні колеги, науковці, педагоги, освітяни! Запрошуємо до участі!

6й Міжнародний науково-практичний WEBфорум «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя (Forum SOIS, 2024)», 26-29 березня 2024 року

Інформаційний лист

Спікери форуму

Реєстрація

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали