Діяльність бібліотеки Нової української школи: стан та перспективи
14 березня 2019 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) у рамках бібліотекознавчого лекторію проведено науково-практичний семінар „Діяльність бібліотеки Нової української школи: стан та перспективи”. У заході взяли участь шкільні бібліотекарі Оболонського району м. Києва та методичного об’єднання шкільних бібліотекарів м. Василькова.
Відкрила семінар і привітала його учасників заступник директора з наукової роботи ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського, кандидат історичних наук С.М. Кравченко.
Модератор заходу І. І. Хемчян, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ, ознайомила присутніх з проблемами, які обговорюватимуться, та наголосила на тому, що Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Шкільна бібліотека як структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти має стати простором для реалізації освітніх можливостей кожної дитини й місцем не лише для зберігання книжок, а й інтерактивним центром, що надаватиме відвідувачам якісну інформацію та сприятиме всебічному розвитку особистості. Перед учасниками семінару виступили фахівці ДНПБ: І. І. Хемчян, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек (Шкільна бібліотека: новий стандарт розвитку), Л. І. Самчук, завідувач відділу наукової інформаційно-бібліографічної діяльності (Електронні інформаційні ресурси та сервісні онлайн послуги Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського на допомогу учасникам освітнього процесу), О. Л. Гончаренко, науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек (Використання мультемедійних презентацій в роботі шкільної бібліотеки), І. Г. Лобановська, завідувач відділу комплектування та наукового опрацювання документів (Універсальна десяткова класифікація в бібліотеках закладів загальної середньої освіти: особливості застосування), А. І. Рубан, науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек (Бібліотекознавчі інформаційні ресурси на допомогу професійній самоосвіті бібліотечних фахівців).
Головний бібліотекар відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків Л. М. Мелещенко презентувала учасникам семінару книжкову виставку „І голос Шевченка з віків долинає (до 205 – річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861 рр.) ” та запросила до участі в роботі круглого столу „Спадщина Тараса Шевченка в національному вихованні дітей та молоді”, який відбудеться 22 березня 2019 р.
На завершення семінару відбулося обговорення важливих питань щодо діяльності шкільних бібліотек в умовах розбудови Нової української школи.
Учасники семінару відвідали музейну експозицію „ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського: історія і сучасність”, читальний зал Фонду В.О. Сухомлинськогого, кімнату-музей рідкісної книги та висловили подяку дирекції ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського і організаторам за змістовне наповнення й актуальність проведеного заходу.
Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності
мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян
Анонси та оголошення
14.01.2025
Шановні колеги!
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» запрошує до участі у всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми сучасного словникарства», який відбудеться 5 лютого 2025 року у м. Кропивницький на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Детальна інформація в інформаційному листі.
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...