НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Діяльність бібліотеки Нової української школи: стан та перспективи

14 березня 2019 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) у рамках бібліотекознавчого лекторію проведено науково-практичний семінар Діяльність бібліотеки Нової української школи: стан та перспективи. У заході взяли участь шкільні бібліотекарі Оболонського району м. Києва та методичного об’єднання шкільних бібліотекарів м. Василькова.

Відкрила семінар і привітала його учасників заступник директора з наукової роботи ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського, кандидат історичних наук С.М. Кравченко.

Модератор заходу І. І. Хемчян, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ, ознайомила присутніх з проблемами, які обговорюватимуться,  та  наголосила  на тому, що Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Шкільна бібліотека як структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти має стати простором для реалізації освітніх можливостей кожної дитини й місцем не лише для зберігання книжок, а й інтерактивним центром, що надаватиме відвідувачам якісну інформацію та сприятиме всебічному розвитку особистості. Перед учасниками семінару виступили фахівці ДНПБ: І. І. Хемчян, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек (Шкільна бібліотека: новий стандарт розвитку), Л. І. Самчук, завідувач відділу наукової інформаційно-бібліографічної діяльності (Електронні інформаційні ресурси та сервісні онлайн послуги Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського на допомогу учасникам освітнього процесу), О. Л. Гончаренко, науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек (Використання мультемедійних презентацій в роботі шкільної бібліотеки), І. Г. Лобановська, завідувач відділу комплектування та наукового опрацювання документів (Універсальна десяткова класифікація в бібліотеках закладів загальної середньої освіти: особливості застосування), А. І. Рубан, науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек (Бібліотекознавчі інформаційні ресурси на допомогу професійній самоосвіті бібліотечних фахівців).

Головний бібліотекар відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків Л. М. Мелещенко презентувала учасникам семінару книжкову виставку „І голос Шевченка з віків долинає (до 205 – річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861 рр.) ” та запросила до участі  в роботі  круглого столу „Спадщина Тараса Шевченка в національному вихованні дітей та молоді”, який відбудеться 22 березня 2019 р.

На завершення семінару відбулося обговорення важливих питань щодо діяльності шкільних бібліотек в умовах розбудови Нової української школи.

Учасники семінару відвідали музейну експозицію „ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського: історія і сучасність”, читальний зал Фонду В.О. Сухомлинськогого, кімнату-музей рідкісної книги та висловили подяку дирекції ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського і організаторам за змістовне наповнення й актуальність проведеного заходу.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичного забезпечення  діяльності
мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян

2019.0314-01 2019.0314-02
2019.0314-03 2019.0314-04
2019.0314-05 2019.0314-07
2019.0314-08

Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали