НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ушанування пам’яті І. М. Стешенка

Академічна стипендія імені Івана Стешенка

Про заснування академічних стипендій імені державних діячів першого українського уряду [Електронний ресурс] : постанова Кабінету Міністрів України від 28 лют. 2018 р. № 133 // Законодавство України / Верхов. Рада України. – Текст. дані. – Київ, 2018. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/133-2018-п (дата звернення: 18.12.18). – Назва з екрана.

З метою відзначення 100‑річчя створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради (Української Народної Республіки), першого українського уряду, вшанування історичних осіб українського державотворення, патріотичного виховання громадян та формування національної ідентичності Кабінетом Міністрів України прийнято постанову про заснування академічних стипендій державних діячів першого українського уряду для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту за освітнім рівнем магістра. В числі цих стипендій – академічна стипендія імені Івана Стешенка для здобувачів освіти за спеціальностями галузі «Освіта / Педагогіка».

Світлина: http://histpol.pl.ua/ru/poltavskij-rodoslov/alfavitnyj-ukazatel-rodov/spisok-rodov-l?id=3017

Світлини: http://velbudisha.ucoz.ua/index/nasha_shkola/0-14

У вересні 2008 року на приміщенні старої школи у селі Великі Будища Диканьського району Полтавської області встановлено меморіальну дошку з барельєфом І. М. Стешенка роботи полтавського скульптора, члена Національної спілки художників України Миколи Посполітака. Це перша в Україні меморіальна дошка великому просвітителю. Ініціатором встановлення пам’ятної дошки у Великих Будищах став Григорій Титаренко – краєзнавець, який у цій школі навчався. І. М. Стешенко у 1918 році особисто зустрічався з учителями Великобудищанської школи, читав їм лекцію.

Інформація про відкриття меморіальної дошки у статті: Неїжмак, В. Навчителю українства / Bасиль Неїжмак // Україна молода. – 2008. – 17 верес. (№ 173). – С. 8.

Меморіальна дошка «Засновникам Академії мистецтва України»

Світлини: http://ua.kiev-foto.info/memorialni-doshky/memoriana-doshka-zasnovnikam-akademiyi-mistetstva-ukrayini/

У 1994 році відкрито бронзову пам’ятну дошку «Засновникам Академії мистецтва України» на фасаді головного корпусу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ, Вознесенський узвіз, 20). На меморіальній дошці зображені засновники академії: Георгій Нарбут, Василь Кричевський, Михайло Бойчук, Абрам Маневич, Олександр Мурашко, Федір Кричевський, Михайло Грушевський, Іван Стешенко, Микола Бурачек.
Автори: скульптори М. Вронський, І. Овдійчук, архітектор В. Чепелик.

Вулиці, названі на честь І. М. Стешенка

Світлина: http://newsland.com/community/3795/content/imena-vidatnikh-liudei-u-vulitsiakh-lvova-i-steshenka-i-trusha/2122025

Вулиця І. Стешенка у Львові

Ім’ям Івана Стешенка названо вулицю у Львові, провулок у Полтаві. У Святошинському районі в місті Києві одну з вулиць названо на честь родини Стешенків – Івана Матвійовича, Оксани Михайлівни, Ірини Іванівни, Ярослава Івановича (вулиця Сім’ї Стешенків).

Матеріали про І. М. Стешенка у фондовій колекції Музею М. П. Старицького

У фондовій збірці Музею М. П. Старицького зберігається частина архіву та речі Івана Матвійовича Стешенка, передані його донькою, онукою письменника М. П. Старицького, Іриною Стешенко. Серед них: особисті документи, листи, літературні праці, неопубліковані бібліографії творів І. М. Стешенка, частина колекції кераміки, родинні фотознімки. Детальніше про ці та інші раритети Музею, пов’язані з ім’ям Івана Матвійовича, в статті:
Йовенко, Я. Матеріали І. Стешенка у фондовій колекції / Ярослава Йовенко // Пам’ятки України: історія та культура. – 2014. – № 10. – С. 30–35 : фото. – Прим.: с. 34–35.
Світлина: https://mvduk.kiev.ua/?page_id=174

Музей М. П. Старицького (м. Київ, вул. Саксаганського, 93)

Фрагмент інтер’єру. На столику фото: І. М. Стешенко з сином Ярославом, 1906 р.

Музей Михайла Старицького. Кімната Ірини Стешенко, фрагмент інтер’єру.
На стіні – мисник Івана Стешенка з колекційною порцеляною

Мисник І. М. Стешенка та речі з колекції кераміки І. І. Стешенко

Музей Михайла Старицького. Фрагмент інтер’єру кімнати. Праворуч – гірка з керамічними виробами, що належали Іванові Стешенку. На стіні – металева таріль, подарована Лесею Українкою Оксані Стешенко

Меморіальна дошка родині Михайла Старицького

16 серпня 2017 р. в Києві на вулиці Ярославів Вал, 28/31 відкрито меморіальну дошку родині видатного українського письменника Михайла Старицького.

Першою 1915 р. до цього будинку переїхала молодша донька М. Старицького, письменниця й перекладачка Оксана Стешенко з чоловіком, Іваном Стешенком, і дітьми, а на початку 1920‑х рр. у п’ятикімнатній квартирі оселилася вся велика родина Старицьких‑Черняхівських‑Стешенків.

Меморіальну дошку встановлено Київським науково‑методичним центром по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій за участі Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Скульптор Іван Мельничук.

Інформація про відкриття пам’ятної дошки:

Меморіальна дошка родині Михайла Старицького [Електронний ресурс] // Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького : [офіц. сайт]. – Текст. дані. – Київ, 2017. – Режим доступу: https://mvduk.kiev.ua/?p=4834 (дата звернення: 20.12.18). – Назва з екрана.

Фоторепортаж:

Відкрито меморіальну дошку Михайлу Старицькому [Електронний ресурс] // Київський науково‑методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій : [офіц. сайт]. – Текст. дані. – Київ, 2018. – Режим доступу: http://www.knmc.org.ua/vidkryto-memorialnu-doshku-myhajlu-starytskomu/ (дата звернення: 20.12.18). – Назва з екрана.

Світлини:
https://mvduk.kiev.ua/?p=4834;
https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:DSC07213-Ярославів_Вал,28-О.Гончара,31.JPG

Картмаксимум «Українська революція 1917–1921 (Іван Стешенко)»
Світлина:
https://auction.violity.com/91476657-kartmaksimum-ukrayinska-revolyuciya-1917-1921-van-steshenko

Могили І. М. Стешенка та його дочки І. І. Стешенко на Байковому цвинтарі в Києві
Світлина:
https://www.pslava.info/Kyiv_BajkovaVul_BajkovyjCvynt_MogylaSteshenkaIM1873-1918,166827.html


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали