Шарельман Генріх
ГЕНРІХ ШАРЕЛЬМАН
1.12.1871 — 8.08.1940
Німецький педагог-реформатор, один із представників педагогіки особистості. Різко критикував сучасну йому школу за жорстку регламентацію діяльності вчителя й учнів, за схоластичність навчання і прагнув оновити її на основі педагогічних принципів Й. Г. Песталоцці. На думку Шарельмана, школа мала бути трудовим співтовариством дітей, які під керівництвом учителя прагнуть досягти самостійно поставленої мети. Головне завдання школи вбачав у піклуванні про вільний духовний розвиток дітей, про вироблення в них радісного світосприймання. Великого значення надавав засобам художнього виховання.
Автор праць – «У лабораторії народного вчителя» (1916), «Трудова школа» (1921), «Методика і техніка розповіді на уроках» (1926) та ін.
Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
науковим співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Світлина:
https://spravochnick.ru/psihologiya/genrih_sharrelman_nemeckiy_pedagog/
© 2021, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Анонси та оголошення
14.01.2025
Шановні колеги!
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» запрошує до участі у всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми сучасного словникарства», який відбудеться 5 лютого 2025 року у м. Кропивницький на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Детальна інформація в інформаційному листі.
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...