НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Заклад, якому присвоєно ім’я Олени Пчілки

ВОЛИНСЬКА ДЕРЖАВНА ОБЛАСНА
УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ

Адреса: вул. Шопена, 11, м. Луцьк, Україна, 43021, тел./факс (0332) 72-48-46
Е-mail: info@ounb.lutsk.ua
Web сайт http://www.ounb.lutsk.ua

Волинську обласну бібліотеку для дорослих, нині Волинську державну обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки, створено за постановою обласного виконавчого комітету „Про організацію музеїв і бібліотек по Волинській області” від 10 червня 1940 р.

На початку 1941 р. в її фондах нараховувалося понад 50 тис. примірників творів друку, якими користувалося майже 2 тис. читачів. У роки німецько-фашистської окупації вона була повністю знищена. Відновила свою діяльність у 1944 р. Першим повоєнним директором була М.І.Шевякова. Вагомий внесок у розвиток бібліотеки як культурно-освітнього, методичного центру наступних керівників – Г. Д.Гузачова, А. І. Дудченка, В. І. Стратулат, 3. І. Рижкової. У 1963 р. колектив очолила В. Ф. Єлісєєва, ветеран Великої Вітчизняної війни, згодом кавалер ордена „Знак пошани”, яка доклала чимало зусиль для зростання авторитету книгозбірні, примноження її наукового й творчого потенціалу.

У 1967 р. бібліотека набула статусу універсальної наукової. 15 травня 1978 р. відкрито нове типове приміщення, розраховане на 500 тис. томів по вул. Шопена, 11. У 1984-1996 рр. директором була Г. С. Кухарська, у 1996-2000 рр. – К. С. Блащук. З березня 2001 р. книгозбірню очолює Л. А. Стасюк. Бібліотека служила базою всесоюзних семінарів, конференцій у 1975, 1981, 1983, 1984, 1988 рр.

На відзначення вагомого внеску установи в культурне відродження Волині в лютому 1991 р. їй присвоєно ім’я Олени Пчілки – видатної письменниці, фольклориста, етнографа, громадської діячки, матері Лесі Українки. На базі бібліотеки в червні 1999 р. відбулася науково-практична конфе­ренція ”Олена Пчілка і Волинь”, а в червні 2009 р. конференція „Олена Пчілка і родина Косачів в історії інтелектуальної еліти України та Волині”. У 2005 р. на відзначення 65-річчя з часу заснування бібліотеки проведено наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток бібліотечної справи в краї”.

Нині бібліотечний фонд нараховує понад 659 тис. томів. Щорічно послугами книгозбірні користуються близько 28 тис. читачів, їм видається понад 581 тис. примірників документів. У бібліотеці – 13 відділів, 5 секторів, які забезпечують кваліфіковане та якісне обслуговування відвідувачів.

З 2001 р. в установі активно здійснюються процеси комп’ютеризації та інформатизації. У грудні 2001 р. відкрито Інтернет-центр як результат перемоги в конкурсі проектів Посольства США в Україні „Інтернет для читачів публічних бібліотек”, створено веб-сайт бібліотеки. 2003 р. увійшов в історію бібліотеки як початок реалізації проекту Міжнародного фонду „Відродження” „Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі публічних бібліотек України”. У 2004 р. розпочато організацію електронного каталогу книг та періодичних видань, власних електронних баз даних. У 2005 р. відкрито Центр європейської інформації, у 2006 р. – інформаційний центр „Вікно в Америку”. З 2009 р. ОУНБ бере участь у реалізації проекту „Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в рамках національної програми „Бібліоміст”.

Бібліотека є місцем проведення свят книги: літературних вечорів, презентацій, творчих зустрічей. Тут вважають за честь представити свій доробок письменники, митці, краєзнавці. У колективі склалася добра традиція вшанування Олени Пчілки в день її народження – 29 червня та день смерті – 4 жовтня у формі літературних годин. У бібліотеці оформлено куточок, присвячений Олені Пчілці, на якому представлені її твори, література про життя і діяльність, численні фотографії, книги лауреатів премії ім. Олени Пчілки, а також матеріали з історії ОУНБ. Бібліотека –ініціатор та організатор обласного літературного конкурсу „Неповторність” на кращі поетичні чи прозові твори серед творчої молоді. Це – визнаний у регіоні осередок краєзнавства, який здійснює значну просвітницьку, довідково-бібліографічну, видавничу роботу. Зокрема, видані біобібліографічні посібники, присвячені письменникам Олені Пчілці, В. Слапчуку, Й. Струцюку, краєзнавцям-дослідникам О. Ошуркевичу, В. Рожку, Б. Колоску. ОУНБ має багатий досвід науково-методичної діяльності, надає допомогу 566 бібліотекам системи Міністерства культури і туризму України, іншим бібліотечним установам.

1

Волинська ОУНБ ім. Олени Пчілки

2

Куточок Олени Пчілки у Волинській ОУНБ ім. Олени Пчілки


Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали