Заклад, якому присвоєно ім’я Олени Пчілки
ВОЛИНСЬКА ДЕРЖАВНА ОБЛАСНА
УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ
Адреса: вул. Шопена, 11, м. Луцьк, Україна, 43021, тел./факс (0332) 72-48-46
Е-mail: info@ounb.lutsk.ua
Web сайт http://www.ounb.lutsk.ua
Волинську обласну бібліотеку для дорослих, нині Волинську державну обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки, створено за постановою обласного виконавчого комітету „Про організацію музеїв і бібліотек по Волинській області” від 10 червня 1940 р.
На початку 1941 р. в її фондах нараховувалося понад 50 тис. примірників творів друку, якими користувалося майже 2 тис. читачів. У роки німецько-фашистської окупації вона була повністю знищена. Відновила свою діяльність у 1944 р. Першим повоєнним директором була М.І.Шевякова. Вагомий внесок у розвиток бібліотеки як культурно-освітнього, методичного центру наступних керівників – Г. Д.Гузачова, А. І. Дудченка, В. І. Стратулат, 3. І. Рижкової. У 1963 р. колектив очолила В. Ф. Єлісєєва, ветеран Великої Вітчизняної війни, згодом кавалер ордена „Знак пошани”, яка доклала чимало зусиль для зростання авторитету книгозбірні, примноження її наукового й творчого потенціалу.
У 1967 р. бібліотека набула статусу універсальної наукової. 15 травня 1978 р. відкрито нове типове приміщення, розраховане на 500 тис. томів по вул. Шопена, 11. У 1984-1996 рр. директором була Г. С. Кухарська, у 1996-2000 рр. – К. С. Блащук. З березня 2001 р. книгозбірню очолює Л. А. Стасюк. Бібліотека служила базою всесоюзних семінарів, конференцій у 1975, 1981, 1983, 1984, 1988 рр.
На відзначення вагомого внеску установи в культурне відродження Волині в лютому 1991 р. їй присвоєно ім’я Олени Пчілки – видатної письменниці, фольклориста, етнографа, громадської діячки, матері Лесі Українки. На базі бібліотеки в червні 1999 р. відбулася науково-практична конференція ”Олена Пчілка і Волинь”, а в червні 2009 р. конференція „Олена Пчілка і родина Косачів в історії інтелектуальної еліти України та Волині”. У 2005 р. на відзначення 65-річчя з часу заснування бібліотеки проведено наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток бібліотечної справи в краї”.
Нині бібліотечний фонд нараховує понад 659 тис. томів. Щорічно послугами книгозбірні користуються близько 28 тис. читачів, їм видається понад 581 тис. примірників документів. У бібліотеці – 13 відділів, 5 секторів, які забезпечують кваліфіковане та якісне обслуговування відвідувачів.
З 2001 р. в установі активно здійснюються процеси комп’ютеризації та інформатизації. У грудні 2001 р. відкрито Інтернет-центр як результат перемоги в конкурсі проектів Посольства США в Україні „Інтернет для читачів публічних бібліотек”, створено веб-сайт бібліотеки. 2003 р. увійшов в історію бібліотеки як початок реалізації проекту Міжнародного фонду „Відродження” „Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі публічних бібліотек України”. У 2004 р. розпочато організацію електронного каталогу книг та періодичних видань, власних електронних баз даних. У 2005 р. відкрито Центр європейської інформації, у 2006 р. – інформаційний центр „Вікно в Америку”. З 2009 р. ОУНБ бере участь у реалізації проекту „Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в рамках національної програми „Бібліоміст”.
Бібліотека є місцем проведення свят книги: літературних вечорів, презентацій, творчих зустрічей. Тут вважають за честь представити свій доробок письменники, митці, краєзнавці. У колективі склалася добра традиція вшанування Олени Пчілки в день її народження – 29 червня та день смерті – 4 жовтня у формі літературних годин. У бібліотеці оформлено куточок, присвячений Олені Пчілці, на якому представлені її твори, література про життя і діяльність, численні фотографії, книги лауреатів премії ім. Олени Пчілки, а також матеріали з історії ОУНБ. Бібліотека –ініціатор та організатор обласного літературного конкурсу „Неповторність” на кращі поетичні чи прозові твори серед творчої молоді. Це – визнаний у регіоні осередок краєзнавства, який здійснює значну просвітницьку, довідково-бібліографічну, видавничу роботу. Зокрема, видані біобібліографічні посібники, присвячені письменникам Олені Пчілці, В. Слапчуку, Й. Струцюку, краєзнавцям-дослідникам О. Ошуркевичу, В. Рожку, Б. Колоску. ОУНБ має багатий досвід науково-методичної діяльності, надає допомогу 566 бібліотекам системи Міністерства культури і туризму України, іншим бібліотечним установам.
Анонси та оголошення
10.10.2024
Шановні колеги!
23-25 жовтня 2024 року відбудеться XVI Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в режимі онлайн. Приєднуйтеся до обговорення актуальних питань інноваційного розвитку освіти на 58 конференціях, презентаціях, семінарах, круглих столах, панельних дискусіях, педагогічних коучингах, майстер-класах, воркшопах, дискусійних панелях у режимі онлайн. Участь у заходах безкоштовна. Програма
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...