Пчілка О.
ОЛЕНА ПЧІЛКА
29.06.1849 – 04.10.1930
29 червня 2019 року виповнилося 170 років від дня народження Олени Пчілки.
Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна, вроджена Драгоманова; 29.06.1849-04.10.1930) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, перекладач, публіцист, редактор, видавець, педагог, громадський діяч, член-кореспондент Української Академії Наук з 1924 р. Сестра М. П. Драгоманова, мати Лесі Українки.
У власноручному життєписі Олени Пчілки зазначено: „… у своїй довголітній праці на полі української культури О. П. виступала то яко етнограф-збирач, то яко вчений-дослідувач, то яко драматург та автор інших творів красного письменства (прозових та віршованих), то яко редакторка й видавниця українських часописів та окремих виданнів, то яко педагог, автор, може, найтрудніших до написання творів – для дітей”.
Олені Пчілці належить значне місце в українській дитячій літературі як автору численних поезій, казок, п’єс, перекладів. З метою виховання свідомих українців видавала додаток до журналу „Рідний край” під назвою „Молода Україна”.
Її материнська педагогіка ввібрала в себе переконання громадянина, патріота, митця і людини. У своїх педагогічних поглядах Ольга Петрівна виходила з усвідомлення чистоти і незайманості дитячої душі, що є благодатним грунтом для виховання добром, милосердям, красою.
______________________________________
* Культура і життя. – 1990. – 12 берез. – С.6.
Матеріал підготовлено:
Ксендзук Е. С.,
заст. директора з наукової роботи
Волинської державної обласної універсальної
наукової бібліотеки імені Олени Пчілки
e-mail: info@ounb.lutsk.ua;
Кирій С. В.
зав. сектору соціокультурних комунікацій
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського;
доповнено
старшим науковим співобітником відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
Хоптою С. М.
Анонси та оголошення
12.02.2025
Шановні колеги та користувачі бібліотеки!
У межах відзначення 14 лютого Міжнародного дня дарування книг запрошуємо взяти участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу».
Будемо вдячні за актуальні книжки українських і закордонних авторів з питань освіти, педагогіки, психології та споріднених галузей українською мовою (нові або в хорошому стані).
Долучитися до акції можна протягом 11–14 лютого в приміщенні Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України.
Читаймо українською!