Фребель Фр. В. Ушанування пам’яті
Музей Фрідріха Фребеля у Бад-Бланкенбурзі, Тюрінгії (Німеччина) (1910 р.).
Музей розташований у будівлі першого дитсадка. Тут можна побачити іграшки, які він власноруч майстрував для дітей, предмети, що становили побут першого у світі дитячого садка, картини його засновника https://froebel-museum.de/pages/de/friedrich-froebel/leben-und-werk.php |
Заклади, яким присвоєно ім’я Фр. В. Фребеля
Фребелівські товариства – товариства, що об’єднували представників прогресивної інтелігенції, яка прагнула організацією платних і безплатних філантропічних дошкільних установ сприяти поліпшенню сімейного виховання дітей. Названі ім’ям німецького педагога, теоретика дошкільного виховання Фрідриха Фребеля (1782–1852), Фребелівські товариства існували в ряді міст Росії з 70-х рр. ХІХ ст. Найвідоміші з них були в Санкт-Петербурзі, Києві, Тифлісі. Київське Фребелівське товариства було відкрите в 1908 р. Воно розробляло теоретичні питання дошкільного виховання, організувало платний педагогічний інститут з трирічним курсом навчання, що готував кваліфікованих виховательок дитячих садків.
Члени Фребелівського товариства
Фребелівська група на Фребелівських курсах
Фребелівський інститут – вищий жіночий педагогічний навчальний заклад у Києві для підготовки виховательок дітей дошкільного віку. Заснований 1908 року Київським фребелівським товариством. Названо за прізвищем теоретика і практика дошкільного виховання Фр. В. А. Фребеля. Протягом трьох років навчання слухачки вивчали біологію, анатомію й фізіологію людини, загальну гігієну, психологію, педагогіку, історію педагогічних учень, філософію, дитячу літературу, іноземні мови, ігри, ручну працю тощо. При інституті були психолого-педагогічна амбулаторія, народний дитячий садок, дитячий притулок (ясла), початкова школа для практичних занять студенток. У 1920 р. він увійшов до складу Інституту народної освіти, який згодом було реорганізовано в педагогічний інститут – нині Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова.
Cвітлина: https://tinyurl.com/5n87p3en |
|
|
|
|
|
|
|
Анонси та оголошення
14.01.2025
Шановні колеги!
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» запрошує до участі у всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми сучасного словникарства», який відбудеться 5 лютого 2025 року у м. Кропивницький на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Детальна інформація в інформаційному листі.
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...