Фонд
Документний фонд Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського на 01.01.2019 року складає 578 939 одиниць зберігання на традиційних та електронних носіях інформації. Фонд універсальний, 50% якого – фахові видання, 10% – рідкісні та цінні видання ХVІІІ-ХХ ст. У фонді зберігаються енциклопедії, довідники, словники, монографії, підручники та посібники, навчально-методичні матеріали, результати наукових досліджень з актуальних педагогічних і психологічних питань. Широко представлено також праці з філософії, історії, мовознавства та літературознавства, художня література та ін.
Щорічні надходження до бібліотечного фонду – близько 6 000 документів.
Упродовж 2002-2003 рр. родиною В. О. Сухомлинського до бібліотеки було передано 3393 прим. документів, а саме: твори, матеріали про життя й діяльність педагога, видані українською та 50-а мовами світу, відео- і фотодокументи, зібрані після смерті видатного педагога. Ця колекція послужила основою для відкриття в березні 2003 р. у структурі бібліотеки читального залу Фонду В. О. Сухомлинського.
У 2013 р. сформована колекція з видань, подарованих ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського президентом Національної академії педагогічних наук України В. Г. Кременем. Обсяг колекції складає 663 примірники українською та російською мовами.
У документному фонді виокремлено підфонди:
- Фонд В. О. Сухомлинського
- Бібліотекознавство, бібліографознавство та книгознавство;
- Дисертації з питань педагогіки та психології;
- Автореферати дисертацій з питань педагогіки та психології;
- Документи іноземними мовами;
- Рідкісні видання.
Створена повнотекстова база з понад 1230 рідкісних видань XVIII – початку ХХ ст. (до 1917 р.). Доступ до них наданий у локальної мережі бібліотеки (у медиацентрі головного приміщення та читальному залі філії):
Інформація про рідкісні видання підручників відображена в каталозі «Підручники і навчальні посібники (1748-1917 рр. з фондів Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського для початкових і середніх навчальних закладів)».
Інформація про шкільні підручники представлена в каталогах:
- Підручники і навчальні посібники з гуманітарних дисциплін для початкових і середніх навчальних закладів (1918-1945 рр.) з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського;
- Підручники і навчальні посібники з природничо-математичних предметів для початкових і середніх навчальних закладів (1918–1945 рр.) з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.
Інформація про педагогічні та психологічні журнали ХІХ – поч. ХХ ст. зібрана в науково-бібліографічному покажчику «Журнали психолого-педагогічної тематики ХІХ-поч. ХХ ст. з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського».
У фонді Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського зберігається понад 1000 назв періодичних видань українською, російською та іноземними мовами (1807-2018 рр.). Відомості про всі періодичні видання (газети або журнали), які отримує бібліотека, вводяться в електронний каталог (база даних «Періодика»). На цей час у каталозі відображено понад 800 назв періодичних видань. Електронний каталог (база даних «Періодика») постійно поповнюється новою інформацією.
На 2024 рік бібліотека передплатила 6 назв періодичних видань України.
Анонси та оголошення
14.01.2025
Шановні колеги!
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» запрошує до участі у всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми сучасного словникарства», який відбудеться 5 лютого 2025 року у м. Кропивницький на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Детальна інформація в інформаційному листі.
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...