Адаптивні процеси інформаційно-аналітичного забезпечення цифрової трансформації освіти і педагогіки
07–08 лютого 2024 року відділ наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти долучився до роботи 3го Міжнародного наукового форуму «Адаптивні процеси в освіті», який відбувся за планом НАПН України та на умовах співробітництва між Державною науково-педагогічної бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського (директор Л. Д. Березівська) та інших закладів освіти і наукових установ України і закордоння з Громадською організацією «Школа адаптивного управління соціально-педагогічними системами» (голова – Г. В. Єльникова). Відділ підготував і реалізував на заході науковий напрям «Адаптивні процеси інформаційно-аналітичного забезпечення цифрової трансформації освіти і педагогіки» (модератор, завідувач відділу М. Л. Ростока), що уможливило впровадження проміжних результатів наукових досліджень «Інформаційно-аналітичний супровід цифрової трансформації освіти і педагогіки: вітчизняний і зарубіжний досвід» (2023-2025) та «Інформаційно-аналітичний супровід психологічної науки у воєнний і повоєнний періоди» (2024-2025).
Співробітники відділу мали змогу поділитися результатами аналітичних розвідок та презентувати власні здобутки. Зокрема було представлено доповіді за такими темами: «Адаптивне середовище інформаційно-аналітичного супроводу цифрової трансформації освіти, педагогіки і психології (досвід ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського) (М. Л. Ростока); «Інформаційно-аналітичний супровід підготовки фахівців з підтримки ментального здоров’я населення» (І. Е. Коваленко); «Джерельна база забезпечення діяльності військових психологів в ЗСУ» (Я. В. Пилипчук); «Психологічні аспекти у структурі професійної компетентності бібліотечного фахівця» (Л. О. Пономаренко) та ін.
Також відбувся обмін досвідом з партнерами ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. З тематикою «Цифрова педагогіка у вищій школі як новий напрям адаптаційних і трансформаційних процесів в освіті» брала участь доктор педагогічних наук, професор О. П. Лучанінова (Український університет науки і технологій, м. Дніпро), доповідь за темою «Критерії оцінювання цифрових платформ для професійної підготовки майбутніх фахівців» здійснив кандидат педагогічних наук, завідувач лабораторії електронних ресурсів О. Д. Гуменний (Інститут професійної освіти НАПН України, м. Київ), актуальну тему «Особливості організації цифрового простору закладу професійної (професійно-технічної) освіти та його інформаційно-аналітичного забезпечення» представила Л. І. Пітух (Вище професійне училище м. Івано-Франківська) та ін.
До участі у форумі долучилося понад 215 освітян і науковців.
Інформаційний лист форуму міститься тут
Детальніше про форум можна дізнатися тут
Пленарне засідання тут
Інформацію підготувала
молодший науковий співробітник відділу наукового
інформаційно-аналітичного супроводу освіти
Кравченко Юлія Анатоліївна
Анонси та оголошення
10.10.2024
Шановні колеги!
23-25 жовтня 2024 року відбудеться XVI Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в режимі онлайн. Приєднуйтеся до обговорення актуальних питань інноваційного розвитку освіти на 58 конференціях, презентаціях, семінарах, круглих столах, панельних дискусіях, педагогічних коучингах, майстер-класах, воркшопах, дискусійних панелях у режимі онлайн. Участь у заходах безкоштовна. Програма
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...