НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський науково-методичний вебінар «12 кроків розвитку психологічної стійкості українців»

Цикл вебінарів «Час жити! Інформаційно-методичні практики психологічного супроводу розвитку стресостійкості українців у воєнний і повоєнний періоди»

Модуль 1. Відкриття.

Розвиток психічної стійкості (резильєнтності) – інструкція для непсихологів

За планом ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського 17 січня 2024 року відділом наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти підготовлено відкриття Всеукраїнського науково-методичного вебінару «12 кроків розвитку психологічної стійкості українців», який проходитиме упродовж 2024 року щомісячно за циклом «Час жити! Інформаційно-методичні практики психологічного супроводу розвитку стресостійкості українців у воєнний і повоєнний періоди» (12 модулів).

Метою науково-методичного вебінару встановлено виконання завдань інформаційно-аналітичного супроводу психологічного відновлення українців під час воєнного стану із застосуванням психологічних практик підсилення резильєнтності (психічної стійкості) та підготовка практикоорієнтованого наукового інформаційно-аналітичного доробку, заснованого на реальних практиках.

З вітальним словом від команди відділу звернулась до учасників заходу завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти, кандидат педагогічних наук, старший дослідник Марина Львівна Ростока. Вона наголосила на тому, що упродовж 2023 року за результатами констатувальних вимірів у векторі наукового дослідження «Інформаційно-аналітичний супровід цифрової трансформації освіти і педагогіки: вітчизняний і зарубіжний досвід» (2023–2025) було отримано прикладні результати та зініційовано нове наукове дослідження «Інформаційно-аналітичний супровід психологічної науки в воєнний і повоєнний періоди» (2024–2025). Звичайно, що наукові здобутки відділу заслуговують на практичну реалізацію.

Мотивування колег до плідної праці під час вебінару здійснила провідний науковий співробітник відділу, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Едуардівна Коваленко – керівник наукового дослідження «Інформаційно-аналітичний супровід психологічної науки у воєнний і повоєнний періоди» (2024-2025 рр.), у контекст висновків якої будуть покладені результати тестування,  отримані під час діагностичних заходів вебінару.

До участі в першому модулі вебінару зареєстровано понад 140 зацікавлених науковців та освітян (95%) віком від 18 до 65 років. Більшість потенційних учасників (70%) мають вік від 30 до 55 років. Найважливіші питання, які зацікавили освітян під час опитування, – це набуття вмінь стабілізувати власні емоційні стани, дослідження та активізація психологічних ресурсів, подолання власних страхів, пов’язаних з війною та опанування психологічними вправами для самодопомоги.

Учасники Всеукраїнського вебінару розпочали самодослідження через запропоновані тести з психологічного стану «Психологічна резильєнтність, або тест психічної стійкості», «Стан емоційного вигорання», «Стрес та думки про світ», «Опитувальник посттравматичних когніцій».

Респонденти мали змогу отримати індивідуальні результати за підсумками  першого модуля циклу вебінару. Узагальнені результати висвітлено під час роботи вебінару, що в подальшому спонукає учасників до певних аналітичних обґрунтувань щодо стресостійкості української спільноти освітян і науковців.

Саме перший модуль циклу присвячено розвитку психічної стійкості  (резильєнтності) українців. Учасникам для самодослідження запропоновано арттерапевтичну вправу «Шлях героя». Вони мали змогу в творчій формі дослідити власні життєві виклики як етапи «Шляху героя» та, найголовніше, віднайти та підсилити ресурси подолання складнощів.

Отже, «12 кроків розвитку психологічної стійкості українців» розпочато!»

Інформаційний лист вебінару за всіма циклами міститься тут.

Інформацію вміщено на каналі відділу в YouTube тут і тут .

Реєстрацію для участі в наступних кроках можна здійснити тут.

Інформацію підготувала
старший науковий співробітник відділу наукового
інформаційно-аналітичного супроводу освіти,
кандидат психологічних наук
Олена Мерзлякова


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали