НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський вебінар «Бібліотеки: свідки і творці історії рідного краю в умовах воєнного часу»

28 квітня 2022 р. Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України (далі – ДНПБ) проведено Всеукраїнський вебінар «Бібліотеки: свідки і творці історії рідного краю в умовах воєнного часу», в якому взяли участь понад 100 фахівців освітянських бібліотек з багатьох областей України.

З вступним словом до учасників вебінару звернулася доктор педагогічних наук, професор, член кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Лариса Березівська. Вона зазначила, що 24 квітня виповнилося два місяці, як Україна героїчно відстоює свою свободу і незалежність у повномасштабній війні з Росією. Після її закінчення нас очікує багато роботи, але зараз ми маємо плідно працювати на інформаційному фронті і робити свій внесок у наближення перемоги.
Модератор заходу, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Ірина Хемчян наголосила на тому, що в тяжкі часи воєнної агресії Російської Федерації проти суверенної української держави та геноциду українського народу ДНПБ спрямовує свої зусилля на всебічну підтримку Батьківщини та її Збройних Сил, а також на згуртованість бібліотечної спільноти в боротьбі проти ворога. Задля постійного комунікування з фахівцями мережі освітянських бібліотек ДНПБ створено вайбер-групу «Освітянські бібліотеки України», що дає змогу оперативно розміщувати і поширювати корисну інформацію, швидко реагувати на різноманітні виклики часу та надавати практичну допомогу колегам у складних ситуаціях. Розуміючи важливість ролі бібліотек у збереженні історичної національної пам’яті та усвідомлюючи моральний обов’язок кожного з нас, ДНПБ започатковує онлайн-проєкт «Бібліотеки: свідки і творці історії рідного краю в умовах воєнного часу». Також ДНПБ розпочинає Всеукраїнську благодійну акцію «Час на добро» для надання допомоги освітянським бібліотекам, які постраждали під час війни.
Головний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Олена Гончаренко ознайомила учасників вебінару з відкритою на веб-порталі ДНПБ рубрикою «Бібліотеки в реаліях війни», де представлено корисні інформаційні ресурси. Доповідачка порекомендувала колегам, не зважаючи на складний для всіх час, підвищувати свій професійний рівень з використанням різноманітних матеріалів, розміщених на порталі ДНПБ у рубриці «Бібліотечному фахівцю». Ґрунтовним і актуальним був виступ головного бібліотекара відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Міляуши Лапади, яка представила інформаційний огляд-презентацію «Діяльність бібліотек в умовах війни». Проведений захід пройшов на високому професійному рівні. Його учасники обрали гасло, під яким рухатимемося вперед – «Працюємо на перемогу!».

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали