НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський вебінар «Галузеві інформаційні ресурси як інструмент розвитку відкритої науки: досвід, перспективи бібліотек закладів вищої та післядипломної педагогічної освіти»

31 серпня 2021 р., напередодні Дня знань, Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України (далі – ДНПБ) проведено Всеукраїнський вебінар «Галузеві інформаційні ресурси як інструмент розвитку відкритої науки: досвід, перспективи бібліотек закладів вищої та післядипломної педагогічної освіти» (до 30-ї річниці Незалежності України).

Модерувала захід завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ, канд. наук із соц. комунікацій Л. О. Пономаренко.

У роботі вебінару взяли участь понад 50 фахівців: науковці ДНПБ, співробітники наукових установ НАПН України, директори бібліотек закладів вищої педагогічної освіти, завідувачі бібліотек обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, працівники книгозбірень інших систем та відомств.

Розпочала захід Л. О. Пономаренко, яка відзначила актуальність тематики засідання й окреслила коло питань, що будуть висвітлені: роль галузевих інформаційних ресурсів у науково-інформаційному забезпеченні освіти і науки; інтеграція інформаційних ресурсів у освітній процес та науково-дослідну діяльність; пошук інноваційних підходів до формування ресурсів і способів надання доступу до них тощо. А також вона передала щирі вітання учасникам заходу із 30-річчям Незалежності України та Днем знань від директора бібліотеки, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Л. ДБерезівської. У вітальному слові до учасників вебінару висловлено побажання міцного здоров’я, сонячного майбуття, успіхів у всіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її громадян.

Перед учасниками вебінару виступили: Л. О. Пономаренко, канд. наук із соц. комунікацій,  завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ («Інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського у науково-інформаційному супроводі освіти та науки»); Л. М. Воробйова, заступник директора бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Бібліотечні сервіси щодо сприяння інтеграції університетської науки у глобальний інформаційний простір»); А. Г. Гуралюк, канд. пед. наук, ст. наук. співробітник, завідувач сектору ІКТ і наукометрії відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ («Створення колекцій електронних ресурсів на прикладі бази знань «Вчені НАПН України»»); О. І. Шкира, директор бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі, заслужений працівник культури України Умовний простір особистості в бібліотечному середовищі»); О. Л. Гончаренко, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ, та І. І. Хемчян, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ («Інформаційна та видавнича діяльність провідних освітянських бібліотек України: сучасний стан»); О. Є. Матвійчук, канд. пед. наук, доцент кафедри освітнього лідерства ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ («Педагогіка лідерства: анотований огляд інформаційних ресурсів»), М. Х. Лапада, головний бібліограф відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ («Інформаційне забезпечення управління навчальним закладом: огляд-презентація електронних інформаційних ресурсів»).

Серед низки інших інформаційних ресурсів та послуг учасникам заходу було презентовано довідкове видання ДНПБ «Каталогізування документів: короткий термінологічний словник» як результат виконання наукового дослідження «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти» (2020–2021) (упоряд. Зоріна Н. Є., наук. ред. Пономаренко Л. О.).

Підводячи підсумки вебінару, його учасники наголошували на необхідності вирішення низки питань, зокрема: активному впровадженні інноваційних сервісів, що стосуються наукометричних практик; удосконалення інтеграційних процесів у формуванні галузевого інформаційного ресурсу на різних носіях інформації; активізації використання онтології в бібліотечній галузі як засобу інтеграції електронних ресурсів; розвитку інформаційного потенціалу вебсайтів освітянських бібліотек.

На завершення заходу модератор Л. О. Пономаренко відповіла на запитання колег і запросила до подальшої участі у заходах ДНПБ та творчої співпраці.

Учасники висловили щиру вдячність співробітникам бібліотеки за змістовний захід, передали вітання директору та колективу із Днем знань.

Л. О. Пономаренко,
завідувач відділу науково-освітніх інформаційних
ресурсів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського


Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали