Це електронні системи, в яких розміщують, зберігають, обмінюють дані та інформацію, а також дозволяють дослідникам, науковцям і письменникам створювати і повторно використовувати бібліографічні посилання
VAK.in.ua – портал для оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України та проходження нормоконтролю при написанні публікацій, курсових, дипломних, дисертацій та інших наукових робіт.
EndNote – платна система надає допомогу у проведенні досліджень, правильному цитуванні джерел, написанні наукових робіт, пошуку відповідного наукового журналу для публікації, а також в оформленні бібліографічних посилань у наукових роботах. Компанія-виробник – Clarivate (раніше – Thomson Reuters)
Mendeley – безкоштовний бібліографічний менеджер, наукова соціальна мережа, за допомогою якої можливо впорядкувати свої наукові дослідження, презентувати свою роботу, знайти співавторів серед більше як п’ять мільйонів дослідників в усьому світі та правильно оформити бібліографічні посилання у наукових роботах.
Zotero – призначена для індивідуальної і колективної роботи, є «хмарне» сховище даних і своєрідна соціальна мережа, має плагіни для браузерів Mozilla Firefox і Google Chrome, макроси для текстових редакторів MS Word, OpenOffice Writer. Розроблена і підтримується Center for History and New Media в університеті George Mason University.
Citavi – це бібліографічний менеджер і органайзер знань для Microsoft Windows, широко поширена в Німеччині, де використовується за університетськими ліцензіями в більшій частині університетів. Має макроси для Microsoft Word, OpenOffice Writer, низкі TeX-редакторів та плагіни до браузерів Mozilla Firefox і Google Chrome, а також Adobe Reader та Adobe Acrobat. Витягує бібліографічні метадані з ISBN, DOI, штрих-кодів, PDF-файлів. Розроблений швейцарською компанією “Swiss Academic Software” (Веденсвіль (Wädenswil), Швейцарія).