Загальні збори трудового колективу та звітна науково-практична конференція ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану»
18 грудня 2023 р. відбулися звітні загальні збори трудового колективу та звітна науково-практична конференція ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану» за результатами наукових досліджень у 2023 р. Програма звітної конференції
Відкрила збори та конференцію директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Березівська, яка оголосила порядок денний звітних заходів, подякувала Збройним Силам України за можливість жити й працювати та запропонувала вшанувати пам’ять усіх загиблих в російсько-українській війні хвилиною мовчання. З вітальним словом до колективу звернулася доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України Світлана Сисоєва, яка завважила значні темпи діяльності ДНПБ, зокрема в складних умовах воєнного часу, звернула увагу на один із перспективних напрямів роботи установи – налагодження й розвиток співпраці з освітянськими бібліотеками пограниччя. Також подякувала всім працівникам за плідну працю, інформаційну допомогу Відділенню та побажала Перемоги й Миру.
У звітній доповіді «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського в умовах воєнного стану за 2023 рік та завдання на 2024 рік» професор Л. Д. Березівська проаналізувала діяльність установи за основними напрямами: науковим, науково-організаційним, науково-інформаційним та бібліотечним; зазначила найвагоміші здобутки за звітний період, окреслила актуальні подальші завдання та перспективи їх вирішення. На завершення директор подякувала колективові за наполегливу роботу на науково-інформаційному фронті, привітала всіх з прийдешнім Різдвом Христовим та Новим роком і побажала, щоб 2024-й був переможним і мирним для нашої України. Презентація.
В обговоренні звітної доповіді директора взяли участь: заступник директора з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Ганна Романова, яка детально зупинилася на результатах міжнародної діяльності ДНПБ, зазначивши необхідність активізації участі працівників бібліотеки у міжнародних проєктах/грантах, оприлюднення результатів досліджень у закордонних виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних Scopus і WoS; т.в.о. заступника директора з наукової роботи, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів, кандидат наук із соціальних комунікацій Лариса Пономаренко підкреслила, що незважаючи на складнощі, спричинені російсько-українською війною, бібліотечні фахівці активно працювали для забезпечення інформаційних потреб користувачів, насамперед у дистанційному форматі; заступник директора із загальних питань та інформаційної роботи Антоніна Панасюк доповіла про результати господарської діяльності; головний бухгалтер Валентина Гайдук підсумувала фінансову роботу; голова Ради трудового колективу Тетяна Годецька звітувала про результати виконання положень Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДНПБ у 2023 р.; завідувач господарського відділу Геннадій Казаков нагадав правила протипожежної безпеки та поводження під час повітряних тривог.
До обговорення звіту директора долучилися також наукові та бібліотечні працівники ДНПБ: Марина Ростока, Оксана Бондарчук, Олена Гончаренко та ін., які позитивно оцінили роботу установи впродовж звітного періоду попри усі складнощі та запропонували схвалити звіт директора про підсумки діяльності ДНПБ у 2023 р. та завдання на 2024 р.
Звіт директора «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського в умовах воєнного стану за 2023 р. та завдання на 2024 р.» схвалено одноголосно.
Подальша робота конференції традиційно проходила у форматі секційних засідань, де учасники розглядали результати виконання прикладних наукових досліджень, обговорювали перспективні завдання та шляхи їх вирішення.
Секція 1. Педагогічна біографіка в інформаційному освітньо-науковому просторі України (модератор засідання, керівник дослідження – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська).
Секція 2. Проєктування баз знань цифрових освітніх ресурсів (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу цифрових технологій і комп’ютерного забезпечення А. Г. Гуралюк).
Секція 3. Інформаційно-аналітичний супровід цифрової трансформації освіти і педагогіки: вітчизняний і зарубіжний досвід (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат педагогічних наук, старший дослідник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти М. Л. Ростока).
Секція 4. Освітянські бібліотеки як суб’єкт проєктування освітнього середовища в умовах цифровізації (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат наук із соціальних комунікацій, співробітник, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів Л. О. Пономаренко).
За результатами роботи звітної науково-практичної конференції підготовлено збірник матеріалів доповідей наукових працівників ДНПБ в електронному форматі.
Матеріал підготували:
вчений секретар ДНПБ
Сніжана Тарнавська,
голова Ради трудового колективу
Тетяна Годецька
Анонси та оголошення
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...