НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи освітянських бібліотек

25 квітня 2018 року Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського за сприяння Microsoft проведено Всеукраїнський вебінар „Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи освітянських бібліотек”. У заході взяли участь бібліотекарі закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, методисти з бібліотечних фондів управлінь (департаментів) освіти і науки обласних (районних) державних адміністрацій, бібліотечні фахівці вищих навчальних закладів, методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти й інші (загалом – понад 1200 підключень).

У ході вебінару розглянуто ряд питань, зокрема науково-методичне забезпечення упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи освітянських бібліотек, особливості застосування УДК в освітянських бібліотеках,  організація фондів і систематичних каталогів за таблицями УДК, досвід роботи бібліотек закладів освіти з упровадження УДК, місце шкільної бібліотеки в сучасному освітньому просторі.

Завідувач відділу комплектування та наукового опрацювання документів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Лобановська Інна Георгіївна відзначила, що упровадження УДК у бібліотеках закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти є однією з умов модернізації їхньої діяльності, зокрема з максимального розкриття фондів, удосконалення інформаційно-бібліографічної роботи, поліпшення обслуговування користувачів тощо. Зважаючи на важливість цієї роботи, МОН України зобов’язало освітянські бібліотеки забезпечити перехід на систематизування за УДК поточних надходжень документів, а також переведення на цю класифікаційну систему фондів і каталогів. Для цього в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, що є головним науково-методичним і координаційним центром мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України, передбачено здійснення ряду заходів з упровадження УДК, зокрема проведення семінарів, вебінарів, лекцій, майстер-класів, консультацій, розроблення нормативно-інструктивних і методичних матеріалів тощо. Одним із таких документів є методичні рекомендації „Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти”, підготовлені фахівцями бібліотеки. Це перше в Україні видання, де комплексно розглянуто організаційні питання переведення бібліотек на УДК, надано рекомендації з пересистематизування фондів і каталогів, розкрито особливості роботи з ними залежно від обраної методики, висвітлено питання наукової організації праці бібліотекарів із застосуванням типових і комплексних норм часу на бібліотечні процеси. Ефективній організації роботи з упровадження УДК сприятимуть численні додатки, зокрема „Орієнтовний макет систематичного каталогу”.

Досвідом упровадження УДК в практику роботи своїх бібліотек поділилися інші учасники вебінару, зокрема Кисельова Сніжана Валеріївна, завідувач відділу каталогізування та Невмержицька Наталія Мартинівна, завідувач відділу обслуговування дітей середнього і старшого віку та організаторів дитячого читання Національної бібліотеки України для дітей, Макарова Ганна Григорівна, директор Наукової бібліотеки Національного університету „Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка, Коваль Наталя Сергіївна, завідувач бібліотеки Відокремленого підрозділу „Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв”, Гузенко Сніжана Іванівна, провідний бібліограф Наукової бібліотеки Київського університету імені Бориса Грінченка, Березнюк Лариса Іванівна, завідувач шкільного бібліотечно-інформаційного центру спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 277 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва.

Завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Хемчян Ірина Іванівна  висвітлила стан шкільних бібліотек і їхнє місце в сучасному освітньому просторі.

Матеріали вебінару доступні за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCUE2sl34ENt77C9AJDe69fA

Матеріал підготувала
завідувач відділу комплектування
та наукового опрацювання документів
ДНПБ
України ім. В. О. Сухомлинського
Лобановська Інна Георгіївна

25.04.2018-1


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали