НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Роль шкільної бібліотеки в екологічному вихованні учнів

24 грудня 2020 року Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України (далі – ДНПБ) спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України провела Всеукраїнський вебінар «Роль шкільної бібліотеки в екологічному вихованні учнів», присвячений підсумкам Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2020 р. «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».
У заході взяли участь бібліотекарі закладів загальної середньої професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методисти бібліотечних фондів обласних, районних та міських управлінь освіти і науки з усіх областей України (понад 300 підключень).
Модератор вебінару – завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Ірина Хемчян у виступі «Еколого-просвітницька діяльність шкільних бібліотек» акцентувала увагу на тому, що підготовка громадян із високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості та культури на основі нових критеріїв оцінювання взаємовідносин суспільства й природи має стати одним з основних важелів у розв’язанні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.
Базою для здійснення заходів, присвячених цій важливій й складній державній проблемі, є Концепція екологічної освіти в Україні, яка передбачає чітку структуру формування екологічної освіти, що охоплює всі вікові, соціальні та професійні групи населення. У ній виокремлено формальну й неформальну освіту. Формальна освіта охоплює всі ланки загальної системи освіти в Україні – дошкільну, шкільну, позашкільну, професійно-технічну, вищу та післядипломну. Неформальна освіта має просвітницький характер і передбачає  формування екологічної культури населення через засоби масової інформації, громадські екологічні об’єднання, бібліотеки тощо. Тож екологічна освіта і виховання дітей та учнівської молоді є одним із найважливіших і необхідних завдань шкільної бібліотеки.
Виконавчий директор благодійного фонду «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум у своїй доповіді «Міжнародні екоініціативи бібліотек» ознайомила учасників із міжнародним та українським досвідом реалізації проєктів зі створення екологічного освітнього простору в бібліотеках. Головний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Олена Гончаренко підбила підсумки Всеукраїнського місячника та продемонструвала фотозвіт найцікавіших заходів, проведених шкільними бібліотекарями України. Вона також зазначила, що методичний кейс матеріалів Всеукраїнського місячника представлений на вебпорталі ДНПБ (сторінка «Бібліотечному фахівцю», рубрика «Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек»).
Другу частину заходу було присвячено презентації екологічних ініціатив шкільних бібліотекарів з різних областей України. Перед учасниками виступили Ольга Скібіна, завідувач бібліотеки Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Надія Гніпа, завідувач бібліотеки Одеської загальноосвітньої школи I-III ст. № 56, член ініціативної групи «Шкільні бібліотекарі України», Любов Богдан, завідувач Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ст. № 46, Олена Підкопай, завідувач бібліотеки Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ст. № 45.
На завершення вебінару відбулося онлайн-обговорення результатів Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».
Учасники заходу подякували організаторам за цікавий і змістовний захід, передали вітання директору ДНПБ, доктору педагогічних наук, професору, члену-кореспонденту НАПН України Л. Д. Березівській та колективу бібліотеки з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим. Модератор Ірина Хемчян висловила щиру вдячність благодійному фонду «Бібліотечна країна» за плідну співпрацю та сприяння у здійсненні технічного супроводу вебінару.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ
Ірина Хемчян

        

Анонси та оголошення

14.01.2025

Шановні колеги!

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» запрошує до участі у всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми сучасного словникарства», який відбудеться 5 лютого 2025 року у м. Кропивницький на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Детальна інформація в інформаційному листі.

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали