НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Джерела та історіографія про трансформаційні процеси в освітньому просторі України (1991-2017)»

16 травня 2018 р. у рамках Всеукраїнського фестивалю науки в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського за сприяння Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Джерела та історіографія про трансформаційні процеси в освітньому просторі України (1991–2017)». У заході взяли участь провідні вчені наукових установ НАПН України, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти різних регіонів України, музейні фахівці, докторанти, аспіранти, студенти та ін. Загалом понад 70 учасників.

Відкрила семінар доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Л. Д. Березівська, наголосивши на актуальності дослідження процесу реформування освіти в Україні (1991–2017 рр.) крізь призму джерелознавства в контексті реалізації концепції Нової української школи.

У ході роботи семінару було розглянуто такі питання: характеристика джерельної бази про розвиток освіти в Україні (1991–2017), підходи до класифікації історико-педагогічних джерел означеного періоду, відображення модернізаційних процесів у галузі освіти в джерелах та історіографії, зарубіжні джерела та історіографія про трансформацію освіти в незалежній Україні.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник відділу історії освіти ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського О. В. Сухомлинська До питання про підходи до аналізу розвитку освіти в роки незалежності (1991–2018)»); доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Л. Д. БерезівськаЖурнал „Рідна школа” як джерело історії реформування загальної середньої освіти в Україні: концепції і проекти (1991–2001)»); доктор педагогічних наук, доцент, завідувач науково-дослідної лабораторії грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка Н. І. Богданець-БілоскаленкоІсторіографія життя та вивчення наукової спадщини Бориса Грінченка»); доктор педагогічних наук, професор, викладач Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу І. В. ЗайченкоЖурнал „Педагогіка і психологія” (1993–2018) як джерело для вивчення історії освіти, педагогіки і психології в новітній Україні (до 25-річчя з дня заснування видання)»); доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Н. М. КолядаСучасна педагогічна історіографія про розвиток освіти в Україні»).

В обговоренні та дискусії взяли участь наукові співробітники ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського (Н. М. Кропочева, Л. І. Самчук, С. В. Тарнавська та ін.), науково-педагогічні працівники Київського університету імені Бориса Грінченка (О. А. Венгловська, М. В. Лашко, Н. Р. Петрощук та ін.), Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (О. Л. Кірдан, О. О. Кравченко та ін.), Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (О. К. Проніков, Н. О. Терентьєва, Т. В. Янченко та ін.), Національного авіаційного університету (С. М. Лобода та ін.), Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом (В. В. Олійник та ін.), співробітники Педагогічного музею України (В. В. Бондаренко та ін.). Дистанційно взяли участь у семінарі колеги з Польщі, зокрема вчені Академії спеціальної педагогіки ім. Марії Гжегожевської, м. Варшава (Таняш Матей), Вищої школи бізнесу і наук про здоров’я в Лодзі (Велскоп Войцех), Ягеллонського університету, м. Краків (Katarzyna Smoter, Magdalena Świgost), Асоціації інновацій та соціальних ініціатив у Любліні (Piotr Mazur).

У рамках заходу проведено екскурсію до кімнати-музею рідкісної книги, презентовано книжкову виставку «Внесок НАПН України в розбудову національної освіти: джерела та історіографія».

За матеріалами семінару буде підготовлено збірник тез доповідей в електронному форматі, що розміщуватиметься на веб-порталі ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та в Електронній бібліотеці НАПН України.

Матеріал підготувала
завідувач відділу історії освіти
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,
кандидат історичних наук
С. В. Тарнавська

2018.05.16-2 2018.05.16-3
2018.05.16-4 2018.05.16-5
2018.05.16-6 2018.05.16-7
2018.05.16-8

 


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали