НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Шерстюк Г. П.

ШЕРСТЮК
ГРИГОРІЙ ПИЛИПОВИЧ

(14 (26).11.1882 – 24. 10. (6.11). 1911)

Педагог, громадський діяч, засновник видавництва «Український учитель» та першого українського педагогічного журналу «Світло», журналіст, публіцист, співробітник часописів «Полтавщина», «Рідний край», «Рада». Він долучився до роботи київського товариства «Просвіта» (1908 р.). Наскрізна тема більшості його статей – обґрунтування  потреби створення національної української школи і заради цього самовідданої та наполегливої праці, передусім, освітян. Автор навчальних підручників, статей з питань розвитку освіти, громадського та культурного життя України, творів для дітей. Найвідоміші праці: «Коротка українська граматика для школи. Частини перша і друга», «Борис Грінченко і вкраїнська школа», «Видання Подільської “Просвіти”», «“Просвіти” у 1907 році», «Земства і українська справа», «Наслідки безправности», «Учительські курси», «Світло: літературний ілюстрований збірник для дітей», «Соловейко. Одуд», переклади казок братів Грімм та інші.

Матеріал підготувала
Якобчук Н. О.,
старший науковий співробітник відділу,педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського

Світлина: Рада. 1911. № 241 (26 жовтня / 8 листопада). С. 2.


© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинськогo, 2022

 


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали