НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Шерстюк Г. П.

ШЕРСТЮК
ГРИГОРІЙ ПИЛИПОВИЧ

(14 (26).11.1882 – 24. 10. (6.11). 1911)

Педагог, громадський діяч, засновник видавництва «Український учитель» та першого українського педагогічного журналу «Світло», журналіст, публіцист, співробітник часописів «Полтавщина», «Рідний край», «Рада». Він долучився до роботи київського товариства «Просвіта» (1908 р.). Наскрізна тема більшості його статей – обґрунтування  потреби створення національної української школи і заради цього самовідданої та наполегливої праці, передусім, освітян. Автор навчальних підручників, статей з питань розвитку освіти, громадського та культурного життя України, творів для дітей. Найвідоміші праці: «Коротка українська граматика для школи. Частини перша і друга», «Борис Грінченко і вкраїнська школа», «Видання Подільської “Просвіти”», «“Просвіти” у 1907 році», «Земства і українська справа», «Наслідки безправности», «Учительські курси», «Світло: літературний ілюстрований збірник для дітей», «Соловейко. Одуд», переклади казок братів Грімм та інші.

Матеріал підготувала
Якобчук Н. О.,
старший науковий співробітник відділу,педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського

Світлина: Рада. 1911. № 241 (26 жовтня / 8 листопада). С. 2.


© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинськогo, 2022

 


Анонси та оголошення

28.03.2023

flowers9

Щиро вітаємо

ПРОЦЕНКО ГАННУ ВОЛОДИМИРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали