НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Біографія Ш.-М. де Л’Епе

Шарль-Мішель де Л’Епе (CharlesMichel de L’Eppe) народився у Версалі 24 листопада 1712 р. У 1736 р. висвячений на священника, однак його церковна кар’єра була не надто успішною. У 1753 р. абат де Л’Епе випадково зустрів двох глухонімих дівчат-близнючок і відтоді присвятив своє життя справі навчання глухонімих. 1754 року він відкрив і почав утримувати власним коштом притулок для бідних глухих. Невдовзі учнів стало так багато, що абату довелося відкрити іще один заклад, на який він витратив усі свої гроші і якому присвятив увесь свій час. Так у 1760 р. постала перша у Франції школа для глухих. Свою систему де Л’Епе теоретично обґрунтував у працях «Навчання глухонімих за допомогою методичних знаків» (1776) та «Справжній спосіб навчання глухонімих, що підтвердився досвідом» (1784).

Шарль-Мішель де Л’Епе керував школою до кінця життя. Він помер 22 грудня 1789 р. в Парижі у віці 77 років. Вже після смерті абата, у 1791-му його школу перетворено на Національний Інститут для глухонімих.

Детальніше: Міхно О. Шарль-Мішель де Л’Епе (1712-1789): життя як покликання (до 310-річчя від дня народження французького священника і сурдопедагога). Науково-педагогічні студії. 2022.


Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали