НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Корчак Януш

ГЕНРІК ГОЛЬДШМІТ

(ЯНУШ КОРЧАК)

(22.07.1878 – 5 (6).08.1942)

Польський лікар, педагог, письменник, публіцист, громадський діяч. Автор праць з теорії та практики виховання, статей на педагогічну тематику, творів для дітей. Один з піонерів досліджень в галузі психології дитини та виховної діагностики. Зачинатель діяльності щодо захисту прав дітей. Засновник та директор дитячих притулків «Будинок дітей» та «Наш будинок» у Варшаві. Засновник часопису для дітей «Mały przegląd» (Малий огляд) та автор циклу радіопередач «Розмови старого лікаря». В центрі педагогічної концепції Януша Корчака дитина як повноцінна людина і особистість, а тому завдання виховання полягає у вільному гармонійному розвитку її талантів та здібностей, формування в дусі ідеалів добра, свободи та краси, шляхом пробудження бажання до самопізнання, самовдосконалення, самооцінки. «Дитина – перш за все людина, котру уважний педагог повинен вивчати і ставитися до неї з повагою та довірою». Ідеї Януша Корчака знайшли послідовників у багатьох країнах Європи і світу. Нині майже в кожній країні світу успішно діють товариства продовжувачів справи польського гуманіста. Багато їх і серед українських педагогів. Зокрема В. Сухомлинський вважав його «національним героєм польського народу», «людиною надзвичайної моральної краси», а його творчість «заповітом на все життя». Найвідоміші праці: «Як любити дітей» (1920), «Виховні моменти» (1924), «Коли я знову стану маленьким» (1925), «Право дитини на повагу» (1929), «Правила життя» (1930) «Жартівлива педагогіка» (1939); «Пригоди короля Мацюся» (1923), «Банкрутство малого Джека» (1924), «Кайтусь-чарівник» (1935) тощо.

Матеріал підготували:
О. В. Сухомлинська
доктор педагогічних наук, професор,
Н. Горбенко, науковий співробітник,
відділу наукової інформаційно-бібліографічної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Оновила:
Якобчук Н. О.
старший науковий співробітник відділу
педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського

Світлина: https://interesnyefakty.org/foto-yanusha-korchaka/


© Державна науково-педаогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, 2013, 2018, 2023


Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали