НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Кониський О. Я. Ушанування пам’яті 

Олександр Якович Кониський є автором слів широковідомого духовного гімну українців «Молитва за Україну» («Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни», муз. М. Лисенка, в обробці О. Кошиця), який традиційно виконується під час церемонії інавгурації Президента України та інших урочистостей.
Духовний гімн України у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки: https://www.youtube.com/watch?v=TsQngCklg84

Меморіальна дошка Олександру Кониському в селі, де він народився

(с. Переходівка Ніжинського району Чернігівської області)

Відкриття меморіальної дошки О. Я. Кониському з нагоди 180-річчя від дня його народження в с. Переходівка на будинку фельдшерського пункту 18 серпня 2016 р.
Світлини: https://neadm.cg.gov.ua/index.php?id=202712&tp=page

Пам’ятний знак Олександру Яковичу Кониському.
Сквер імені Олександра Кониського

(м. Ніжин, Чернігівська область)

18 серпня 2016 р. у Ніжині Чернігівської області у сквері на вулиці Московській відбулось урочисте відкриття меморіального знаку, присвяченого Олександру Яковичу Кониському.
Знак встановлено на місці, де раніше розташовувалося Ніжинське повітове училище, в якому в 1844–1849 рр. навчався О. Я. Кониський.
Пізніше сквер, де встановлено меморіал, названо ім’ям Кониського                                (за рішенням Ніжинської міськради від 12–17 жовтня 2016 р. № 25-17/2016: https://tinyurl.com/35wmh63n).
Світлини: https://mynizhyn.com/news/misto-i-region/5265-u-pamjat-oleksandru-koniskomu-na-moskovskii-vidkrili-memorial.html;
https://uain.press/blogs/oleksandr-konyskyj-bozhe-velykyj-yedynyj-nam-ukrayinu-hrany-1319978

Барельєф Олександру Кониському

(м. Боярка, Київська область)

Меморіальну дошку на честь О. Я. Кониського у м. Боярці (Київська область)  відкрито 25 липня 2021 р. у межах заходів національно-патріотичного фестивалю «Під покровом тризуба».
Барельєф прикрасив стіну прохідної навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна, що на вулиці Хрещатик, 103. Саме на території закладу, де нині розташований парк, у 1899 р. за рік до смерті мешкав Олександр Кониський, а його дружина прожила в цій садибі до 1915 р.
Світлини: https://bastion.tv/na-kiyivshini-vidkrili-barelyef-pedagogu-i-perekladachu-oleksandru-koniskomu_n41851;
https://www.wikiwand.com/uk/Кониський_Олександр_Якович
5 вересня 2019 р. в рамках наукової конференції «Адвокатура Чернігівщини у світлі минулого і сучасності» в Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя відкрито навчальну аудиторію імені адвоката Олександра Кониського на базі історико-юридичного факультету.
Могила О. Я. Кониського на Байковому цвинтарі в Києві. На ній стоїть стилізований козацький хрест, встановлений з ініціативи його вихованця Сергія Єфремова за проєктом Василя Кричевського 1927 р.
Світлина: https://svitua.org/2020/09/02/oleksandr-konyskyj-avtor-molytvy-za-ukrayinu-buv-lyudynoyu-bez-kompromisiv/

Вулиці імені О. Я. Кониського

Ім’ям О. Я. Кониського названо вулиці у містах Дніпрі, Львові, Чернігові, Дрогобичі (Львівська область), Ковелі (Волинська область).

Вулиця Олександра Кониського у Львові
Світлина: https://www.real-estate.lviv.ua/2507233-kvartira-sale-Lviv-Lichakivskiy-Koniskogo-O-vul.html

На вулиці Олександра Кониського в Дніпрі
Світлина: https://lun.ua/uk/вул-олександра-кониського-володарського-30а-дніпро


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали