НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Рубакін Микола Олександрович

РУБАКІН МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ

(1862-1946)

Я не из тех, кто уже нашел истину,
а из тех, кто ищет и до конца дней будет искать ее.

М.О. Рубакін


librarian_11_1

Рубакін Микола Олександрович [1(13).07.1862, Оранієнбаум (нині м. Ломоносов), – 23.11.1946, Лозанна, похований в Москві], російський книгознавець, бібліограф, соціолог-експериментатор, бібліопсихолог, письменник.

Закінчив фізико-математичний і юридичний факультети. У 1907 р. емігрував до Швейцарії. Як книгознавець розробляв комплекс проблем, пов’язаних з пропагандою книги, керівництвом читанням. Рубакіну належить розробка типології книги в тісному зв’язку з вивченням психології основних типів читачів. Підсумком наукової діяльності М. О. Рубакіна стала створена ним бібліопсихологія – «Психология читателя и книги». У Лозанні спільно з деякими європейськими ученими організував міжнародний Інститут бібліопсихології. Але спроба створити науку, яка всебічно охоплює проблеми читання, йому не вдалася. У 1970-і роки знову зроблено спробу виявити «раціональне зерно» бібліопсихології.

Матеріал підготувала
Рубан А. І.,
науковий співробітник
Державної науково-педагогічної бібліотеки України
імені В. О. Сухомлинського
E-mail: metodist08@i.ua
Тел.: 380 (44) 440-66-22;


Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали