І. Д Гончаренко – спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, заслужений педагогічний працівник України, дійсний член Міжнародної академії біоенерготехнологій. Народився майбутній педагог 22.06.1952 р. у с. Вишняки Хорольського району Полтавської області. У 1975 р. закінчив фізико-математичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка, а в 1987 р. – 10-місячні курси іноземних мов при Московському державному педагогічному інституті ім. В. І. Леніна за фахом «Фізика французькою мовою». І. Д. Гончаренко пройшов стажування для адміністраторів системи освіти у Флоридському А&М університеті (2004). Працював протягом тривалого часу учителем фізики, математики, музики в школах Полтави, а згодом – директором Полтавської середньої школи № 29 (1987), Полтавського національного ліцею № 1 (1992-1997). Окрім того, І. Д. Гончаренко продовжував власну педагогічну діяльність за межами території України: працював начальником управління освіти Північно-Єнісейського районного управління (Красноярський край, Росія), викладав фізику французькою мовою в ліцеї «Драпо руж» м. Браззавіль (Конго) (1888-1990), був керівником групи радянських викладачів.
З 1998 р. до 2014 р. І. Д. Гончаренко обіймав посаду директора Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 13 (3 2012 р. – Полтавська гімназія № 13. Педагог досконало володіє інформативними технологіями навчання в сучасній школі, активно використовував їх у своїй діяльності. Він упроваджував здоров’язберігаючі технології та інноваційні методи збереження енергоносіїв у Полтавській гімназії № 13, а інформативні технології – у постійно діючому семінарі для вчителів школи «Інтенсивні технології навчання та використання телебачення і комп’ютерів у школі». Іван Дмитрович є розробником автоматизованої Інтернет-системи дистанційного навчання. |
Знання декількох іноземних мов (англійської та французької) дали йому змогу запровадити методику прискореного вивчення мов, в основі якої лежить теорія сугестології (навіювання) – науки про звільнення прихованих можливостей людини, що розроблена болгарським доктором медичних наук Г. К. Лозановим у ХХ ст. Результатом організованої системи викладання іноземних мов і використання сучасних комп’ютерних технологій є покращення рівня знань учнів із навчальних предметів, про що свідчить велика кількість призових місць у міських та обласних олімпіадах і конкурсах МАН в учнів гімназії. І. Д. Гончаренко створив комп’ютерні програми для навчання та проведення тематичних опитувань і контрольних робіт з фізики в 9, 10, 11 класах. Педагог є автором низки наукових робіт, присвячених удосконаленню науково-педагогічного процесу, педагогічних комп’ютерних програм, а також багатьох праць із педагогіки та методики фізики.У 2010 р. І. Д. Гончаренко представляв свою роботу в проекті НАПН України «Педагоги-новатори в Україні». «Фонд Віктора Пінчука» разом із «Новим каналом» та всеукраїнською газетою «Факти» номінував І. Д. Гончаренка на щорічну номінацію «Гордість країни 2010».
- Поліфункціональна діяльність директора сучасного навчального закладу в умовах інноваційних технологій ч. 1 ч. 2
Контакти:
36007, м. Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
Тел./факс: (0532) 677676
Email: ivangonch@gmail.com
Сайт гімназії: http://www.sch13.pl.ua
Упорядники:
Виговська О. І.,
канд. пед. наук, доцент,
провідний науковий співробітник
відділу науково-аналітичної обробки
та поширення інформації у сфері освіти
Галах В.В., канд. істор. наук,
зав. сектору поширення фахової інформації
відділу науково-аналітичної обробки
та поширення інформації у сфері освіти
Годецька Т. І.,
учений секретар
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Упорядники бібліографії:
Самчук Л. І.,
зав. відділу наукової
інформаційно-бібліографічної діяльності