НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Загальні збори колективу з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек

30.09.2023

28 вересня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН (далі – ДНПБ) України відбулися загальні збори колективу з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек.

На початку заходу присутні вшанували пам’ять загиблих унаслідок збройної агресії рф.

У вітальному слові доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ, Лариса БЕРЕЗІВСЬКА привітала працівників ДНПБ та її партнерів із Всеукраїнським днем бібліотек. Передала вітання від президента Національної академії педагогічних наук України, доктора філософських наук, професора, академіка Національної академії наук України Василя КРЕМЕНЯ. Подякувала за багаторічну співпрацю, взаєморозуміння, відданість справі. Побажала нових професійних здобутків, здійснення планів, реалізації нових проєктів задля утвердження позитивного іміджу ДНПБ в Україні та за її межами. Привітала також спільноту зі 105-ю річницею від дня народження українського педагога Василя Сухомлинського, ім’я якого установа носить із 2003 р., та з Днем освітянина. Ці події тісно переплітаються. Першого жовтня Україна святкує День захисників і захисниць, коли пошановуємо людей, які загинули, боронячи Батьківщину та її державність. Побажала міцного здоров’я, найшвидшої перемоги і миру. Завершила свій виступ поетичними рядками: «І буде мир…і вишні зацвітуть у рідному моєму краї. Лелеки добру звістку принесуть “кінець війні, ми ворога здолали!” (автор Олена Горголь-Ігнатьєва, 24.03.2022).

До привітання долучилися заступник директора з наукової роботи ДНПБ Ганна РОМАНОВА, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ  Лариса ПОНОМАРЕНКО, завідувач відділу цифрових технологій і комп’ютерного забезпечення ДНПБ Андрій ГУРАЛЮК та голова трудового колективу, науковий співробітник відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ Тетяна ГОДЕЦЬКА.

Діяльність ДНПБ під час війни висвітлено у відеопрезентації «Науково-інформаційний фронт: діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського під час війни» .    Діяльність провідних освітянських бібліотек України під час війни презентовано у відеоролику «Інформаційний фронт освітянських бібліотек». З нагоди професійного свята відзначено подяками і грамотами працівників ДНПБ та партнерів.

Присутні з цікавістю переглянули вітальний відеоролик, де діти з різних закладів освіти декламують патріотичні вірші.

До заходу долучився психолог, мистецтвознавець, дослідник індійської культури Давід Сурешвар.  Він презентував власну збірку казок  «Брамара та Королівства Ассаміти», засновану на образах індійської міфології та приправлену уявою автора, яка народилася в темні часи та втішала маленьких слухачів у київських бомбосховищах. Автор присвятив цю незвичайну книжку «усім дітям, яких жорстока реальність дорослих розлучила з чарівним дитинством»,  що стала прикладом казкотерапії для дітей в умовах війни. Також пан Давід разом Наталією Дайнеко та гуртом «Деревичка» подарували біліотекарям чудову музичну програму.

З метою інформування наукових, науково-педагогічних і бібліотечних працівників про нові видання Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського в приміщенні бібліотеки підготовлено книжкову виставку до Всеукраїнського дня бібліотек «Інформаційне забезпечення освіти, педагогіки і психології  в умовах війни: видання ДНПБ України  ім. В. О. Сухомлинського (2020-2022)». Тут же експонується постійно діюча виставка дитячих робіт із пластилінографії «КРАЇНА ЗДІЙСНЕННЯ МРІЙ» у рамках проєкту «Сад Любові та Радості України – країни Здійснення Мрій».

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек також здійснено низку заходів: укладено договір про спільну діяльність з Комунальним закладом «Медвинська публічна бібліотека» Медвинської сільської ради (с. Медвин, Білоцерківський район, Київська область), розроблено концепцію рубрики «Бібліотечна освіта» Віртуального читального залу освітянина ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.

Інформацію підготували
Олена ГОНЧАРЕНКО та
Лариса ПОНОМАРЕНКО

 


Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали