НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Вебінар «Інформаційний фронт шкільної бібліотеки»

23.06.2022

21 червня 2022 р. Закарпатським ОІППО (ЗОІППО) спільно з ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України (ДНПБ) проведено вебінар «Інформаційний фронт шкільної бібліотеки», у якому взяли участь понад 150 шкільних бібліотекарів області.

Захід відкрив директор інституту Сивохоп Ярослав Михайлович. У своєму вітальному слові він наголосив на важливій ролі бібліотек у забезпеченні якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави. Модерувала захід методист ЗІППО Турок Катерина Юріївна. Завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Хемчян Ірина Іванівна свій виступ «Актуалізація діяльності шкільної бібліотеки в умовах війни» присвятила розгляду актуальних питань щодо активізації роботи шкільних бібліотек з національно-патріотичного виховання, популяризування української мови, підвищення якості інформаційного забезпечення учасників освітнього процесу Нової української школи, організації в шкільних бібліотеках осередків для тих, хто потребує психологічної підтримки. Вона наголосила на тому, що шкільні бібліотеки навіть у складний для нашої країни час залишаються провідниками національних ідей, патріотизму та європейських цінностей, просторами просвітництва і толерантності. Завідувач відділу формування інформаційних ресурсів ДНПБ Лобановська Інна Георгіївна надала рекомендації щодо актуалізації фондів шкільних бібліотек в умовах, що склалися в результаті російської агресії проти України. В її виступі «Комплектування фонду шкільних бібліотек в умовах воєнного часу» детально розглянуто сучасні підходи до вилучення з фондів бібліотек російської та російськомовної літератури, списання неповернутих видань тимчасово переміщеними особами – читачами бібліотек,  можливі шляхи поповнення фонду новою літературою тощо. Методист департаменту освіти і науки Закарпатської обласної військової адміністрації Шелепець Едіта Іванівна проінформувала учасників заходу з сучасним станом шкільних бібліотек області, а також ознайомила з деякими питаннями процесу відбору та замовлення навчальної літератури. Про досвід роботи з використання інтернет-технологій та соціальних мереж задля популяризування читання та інформаційного забезпечення користувачів розповіла завідувач бібліотеки Виноградівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 3 ім. Жігмонда Перені Хромей Марина Федорівна. Також досвідом своєї роботи поділилась завідувач бібліотеки Хустської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 5 Паулюк Валентина Михайлівна, яка презентувала методику проведення бібліотечного квесту.

Підводячи підсумки вебінару, модератор заходу Турок Катерина Юріївна подякувала всім учасникам за актуальні виступи і наголосила на тому, що в умовах російсько-української війни кожен шкільний бібліотекар своєю віданною працею на інформаційному фронті робить свій внесок у перемогу України над ворогом.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо до участі в засіданні круглого столу «Науково-методичні засади інформаційно-аналітичного супроводу цифрової трансформації освіти і педагогіки» (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за допомогою онлайн сервісу Google Meet.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали