НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві»

26.08.2021

19–20 серпня 2021 року напередодні знаменної для всієї України події – 30-ї річниці проголошення її незалежності – відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», організована Науково-педагогічною бібліотекою міста Миколаєва (НПБ), Миколаївським обласнім інститутом післядипломної педагогічної освіти (МОІППО), Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (ДНПБ) під егідою Миколаївської обласної бібліотечної асоціації – офіційного партнера ВГО „Українська бібліотечна асоціація” (УБА).

Захід приурочено до святкування 70-ї річниці з дня заснування Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва.

Урочисте відкриття конференції, пленарне та секційні засідання проходили на базі НПБ м. Миколаєва. У вітальному слові директор бібліотеки Костянтин Картузов привітав учасників з великим державним святом – Днем незалежності, і побажав багатого, яскравого, захоплюючого і процвітаючого життя в нашій країні та плідної праці на її благо. Завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ, голова секції працівників шкільних бібліотек УБА Ірина Хемчян передала щирі вітання зі святом від директора ДНПБ, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Лариси Дмитрівни Березівської та колективу бібліотеки.

У рамках конференції відбулися два секційні засідання: «Бібліотека в XXI сторіччі», модератор Костянтин Картузов, та «Шкільна бібліотека як невід’ємна складова освітнього інформаційного простору», модератор Ірина Хемчян.

Перед учасниками конференції виступили фахівці ДНПБ, науковці Миколаївського ОІППО, директори бібліотек закладів вищої освіти, представники ЗМІ, зокрема: завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Ірина Хемчян («Інформаційні ресурси, продукти та послуги Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського: ефективність використання»), завідувач відділу формування інформаційних ресурсів ДНПБ Інна Лобановська («Формування інформаційного ресурсу бібліотек закладів загальної середньої освіти: традиції та інновації»), завідувач кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО Галина Гич («Когнітивна функція бібліотек ЗЗСО як одна із стратегій розвитку їх діяльності»), директор бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі, заслужений працівник України Ольга Шкира, («Творення інформаційного ландшафту в бібліотечному середовищі»), директор бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Валентина Білоус («Актуальність та доступність бібліотечного сервісу за умов ризиків часу: з досвіду роботи університетської бібліотеки»), завідувач Електронного читального залу Наукової бібліотеки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Тетяна Корольова («Створення і популяризації електронних інформаційних ресурсів в науково-освітньому процесі ЗВО») та інші.

Записи окремих виступів доступні за посиланням https://www.youtube.com/playlist?list=PLVUdSkaxUvK4-qpqj3qJrre3oqmHT3Ti

 Другий день конференції було присвячено знайомству з сучасним інформаційно-освітнім середовищем МОІППО, на базі якого відбулася панельна дискусія «Основні тенденції розвитку процесу інформаційного супроводу освіти у XXI сторіччі». Модерував захід директор МОІППО, доктор педагогічних наук, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Василь Шуляр.

Запис трансляції заходу доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=MzqiaIM7IAE.

І. Хемчян,
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

 


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали