НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Читальному залу Фонду В. О. Сухомлинського – 15!

24.04.2018

24 квітня 2018 р. виповнюється 15 років з дня відкриття в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України читального залу Фонду В. О. Сухомлинського.

2003 р. у бібліотеці було організовано спеціалізований читальний зал, що функціонує як наукова лабораторія з вивчення життя, діяльності й педагогічної спадщини видатного українського педагога-гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського. Основою для створення Фонду В. О. Сухомлинського стали передані до бібліотеки родиною педагога 3393 примірники документів, зібрані після його смерті. Зокрема, до колекції ввійшли: особисті праці вченого, видані українською та 50 мовами світу, матеріали про його життя та творчість, відео- і фотодокументи.

Нині читальний зал є структурним підрозділом сектору сухомлиністики відділу історії освіти ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. Сектор створений у 2015 р. за ініціативи директора Лариси Дмитрівни Березівської, доктора педагогічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України. Документний фонд читального залу нараховує близько 5 тисяч примірників, складниками якого є:

  • праці В. О. Сухомлинського українською та 50 мовами світу;
  • видання, присвячені педагогу, та матеріали щодо використання педагогічної спадщини вченого: наукові (монографії, збірники наукових праць, матеріали науково-практичних конференцій, дисертації, автореферати дисертацій), інформаційні (покажчики, програми, буклети), навчальні (підручники, навчальні та методичні посібники), довідкові (енциклопедії, путівники);
  • публікації (статті В. О. Сухомлинського та про нього) із періодичних видань, їх копії, які сформовані в 50 папках і зберігаються в залі;
  • електронна версія 5-ти томного видання вибраних творів В. О. Сухомлинського (1976–1977) та документальних фільмів про видатного педагога.

До послуг користувачів залу: документний фонд; довідково-пошуковий апарат (каталоги, картотеки); виставки документів (нових надходжень, тематичні); довідки (усні та письмові); тематичні екскурсії тощо.

2018 рік є знаковим і ювілейним для ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та всієї освітянської спільноти, оскільки 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського включено до Календаря пам’ятних дат, що відзначатиметься на рівні ЮНЕСКО (рішення 39-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО). На базі читального залу Фонду В. О. Сухомлинського бібліотека спільно із Відділенням загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, Інститутом проблем виховання НАПН України активно проводить масові науково-практичні заходи (семінари, круглі столи тощо). Співробітники бібліотеки готують книжкові виставки, проводять екскурсії, лекції тощо.

2018_04_24-2

Відкриття читального залу
Фонду В. О. Сухомлинського (2003)

2018_04_24-3

Читальний зал
Фонду В. О. Сухомлинського (2018)

2018_04_24-4

С. О. Сисоєва, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, вітає колектив бібліотеки з 15-річчям відкриття читального залу Фонду В. О. Сухомлинського

Матеріал підготувала

завідувач відділу історії освіти

С. В. Тарнавська

 

 


Анонси та оголошення

04.05.2024

Щиро вітаємо

ВАСИЛЕНКО НАТАЛІЮ МИКОЛАЇВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали