Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти міста Києва: здобутки і перспективи
15 березня 2018 р. Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського НАПН України проведено науково-практичний семінар «Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти міста Києва: здобутки і перспективи».
У заході взяли участь представник Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Кузнецова О. В., науковий співробітник ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України Мартинюк О. В., головний редактор журналу «Бібліотечний форум» Башун О. В., методисти з бібліотечних фондів управлінь освіти, голови методичних об’єднань, бібліотекарі закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти міста Києва, завідувачі спеціальних бібліотек наукових установ НАПН України, загалом понад 50 осіб.
Відкрила науково-практичний семінар кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, вчений секретар ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Лапаєнко С. В., яка привітала присутніх і побажала плідної й творчої роботи.
Головний спеціаліст управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Кузнецова О. В. у вступному слові наголосила на актуальності та важливості організованого заходу, який сприятиме виконанню постанови Кабінету Міністрів України № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» та Наказу Міністерства освіти і науки України № 929 від 26 червня 2017 р. «Про впровадження УДК в практику роботи бібліотек».
Завідувач відділу комплектування та наукового опрацювання документів Лобановська І. Г. у першій, основній частині семінару, докладно висвітлила питання науково-методичного забезпечення процесу впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів освіти. Вона надала ґрунтовні методичні й практичні рекомендації з упровадження УДК, з організації роботи бібліотек навчальних закладів з переведення фондів і каталогів з ББК на УДК. Також вона нагадала, що на веб-порталі ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського в рубриці «Бібліотечному фахівцю» створено окрему сторінку «Упровадження Універсальної десяткової класифікації» (http://dnpb.gov.ua/ua/13560-2/), де всі зацікавлені можуть ознайомитися й скористатися розміщеними там ресурсами.
Завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, керівник секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації Хемчян І. І. у своїй доповіді «Мережева взаємодія як нова форма роботи шкільних бібліотек» зосередила увагу на питаннях розвитку взаємодії професійних зв’язків бібліотечних фахівці на засадах соціального партнерства. Також вона наголосила на нагальній потребі удосконалення методичного забезпечення бібліотек закладів освіти міста Києва.
Науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Рубан А. І. ознайомила учасників семінару з вітчизняними та зарубіжними електронними бібліотекознавчими ресурсами представленими на веб-порталі бібліотеки, які сприятимуть підвищенню професійного рівня як бібліотекарів, так і освітян.
Учасники семінару у формі дискусії обговорили проблеми, з якими стикнулися бібліотеки в процесі впровадження УДК. Вони схвально оцінили заходи, здійснювані фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського в цьому напрямі, а також висловили побажання продовжити розроблення методичних документів на допомогу професійній самоосвіті працівників освітянських бібліотек. Також відзначили нагальну потребу в класифікаційних таблицях у друкованій формі для бібліотек закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти з урахуванням їхньої специфіки. Запропоновано й надалі проводити подібні заходи для обміну досвідом з упровадження УДК в практику роботи.
Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичного
забезпечення діяльності мережі
освітянських бібліотек
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Хемчян І. І.
Анонси та оголошення
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...