НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини

4 грудня 2018 р. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського (далі-ДНПБ) НАПН України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України провела Всеукраїнський вебінар, присвячений підсумкам Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського). Захід відбувся за підтримки «Microsoft Україна». У ньому взяли участь бібліотекарі закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методисти з бібліотечних фондів обласних, районних та міських управлінь освіти і науки з усіх областей України (загалом близько 1000 підключень).

Всеукраїнський вебінар відкрила доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська, яка акцентувала увагу слухачів на тому, що багатогранна науково-педагогічна та літературна спадщина В. Сухомлинського з роками не втрачає своєї актуальності, а привертає дедалі більш пильну увагу світової наукової і педагогічної громадськості. Вона наголосила на масштабності заходів, що проводилися як в Україні, так і за кордоном у рамках 100-річчя від дня народження видатного педагога (міжнародні та всеукраїнські науково-практичні конференції, педагогічні читання, круглі столи, виставки тощо). Цілком закономірно, що ДНПБ, яка з 2003 року гідно носить ім’я В. Сухомлинського, є найактивнішим популяризатором сухомлиністики в інформаційному просторі. Бібліотека як головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України активно долучилася до відзначення 100-річчя від дня народження видатного сина українського народу та сприяла залученню освітянських бібліотек до популяризації його педагогічних ідей. Лариса Дмитрівна повідомила, що в 2018 році у ДНПБ підготовлено біобібліографічний покажчик «Василь Олександрович Сухомлинський: до 100-річчя від дня народження» (серія «Видатні педагоги світу»). Видання презентовано широкому загалу освітянської й бібліотечної спільноти на Десятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» та представлено на веб-порталі бібліотеки.

Онука педагога-гуманіста науковий співробітник відділу історії освіти ДНПБ Л. В. Сухомлинська розповіла про поширення сухомлиністики в Україні та світі.

Модератор заходу завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ І. І. Хемчян у своєму виступі «Роль шкільної бібліотеки у розвитку творчого потенціалу учнів» приділила увагу формам і методам бібліотечної роботи, що сприяють створенню умов для творчої самореалізації особистості. Доповідачка зазначила, що саме за ініціативою ДНПБ цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек був присвячений вшануванню пам’яті та популяризації спадщини видатного українського педагога, вченого зі світовим ім’ям. Із метою сприяння проведенню місячника фахівцями бібліотеки підготовлено методичні рекомендації та бібліографічний список літератури.

Науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ О. Л. Гончаренко у виступі-презентації підбила підсумки Всеукраїнського місячника та представила фотозвіт найцікавіших заходів, проведених шкільними бібліотеками в його рамках.

Із цікавими доповідями перед учасниками вебінару виступили директор КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради А.І. Бардашевська та заступник директора книгозбірні з наукової роботи Н.Ф. Попова. Вони презентували досвід популяризації спадщини В.О. Сухомлинського в обласній бібліотеці, а також розповіли про методичні аспекти організації Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2018 в Херсонській області.

Особливу зацікавленість у слухачів вебінару викликали виступи завідувачів шкільних бібліотек (Л.І. Ян (ЗОШ І–ІІІ ст. № 44 м. Херсона), Т.М. Єжової (Академічний ліцей ім. О.В. Мішукова м. Херсона Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті), Л.М. Масохи (ЗОШ І–ІІІ ст. № 2 ім. В.О. Сухомлинського м. Броварів) щодо ролі бібліотеки закладу загальної середньої освіти в розвитку творчих здібностей учнів, зокрема на основі творів В. Сухомлинського.

Про молодіжні ініціативи із залучення дітей до читання розповіли головний редактор нового журналу «Куншт» К.Л. Безкоровайний та заступник головного редактора У.С. Автономова.

На завершення Всеукраїнського вебінару відбулося обговорення важливих питань діяльності шкільних бібліотек в умовах розбудови Нової української школи.

Учасники висловили щиру вдячність організаторам заходу за актуальність обраної теми та цікаві виступи.

Відеозапис вебінару можна переглянути за адресою: https://drive.google.com/drive/folders/1NEwGisT8GsJplBntcRC44ibWOcIbQppB?usp=sharing

Перейшовши за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1GB2mb5fwQCq2iFyw6XE-ZePoG56INOA8, можна ознайомитися з тематичними презентаціями, буктрейлерами, відеороликами, підготовленими бібліотечними фахівцями до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичного
забезпечення діяльності мережі
освітянських бібліотек
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І.І. Хемчян

2018.12.04-2 2018.12.04-3
2018.12.04-5 2018.12.04-4

Анонси та оголошення

12.03.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо на відкриття та до участі у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі «Школа інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства» (включено до програми Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти, 2024» та до програми Шостого Міжнародного науково-практичного Web-форуму «FORUM SOIS, 2024 : Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя») 27 березня 2024 року 15:30–17:00

Інформаційний лист

Програма

Зразок оформлення тез

12.03.2024

Шановні колеги, науковці, педагоги, освітяни! Запрошуємо до участі!

6й Міжнародний науково-практичний WEBфорум «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя (Forum SOIS, 2024)», 26-29 березня 2024 року

Інформаційний лист

Спікери форуму

Реєстрація

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали