НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Круглий стіл «Висвітлення творчого шляху Василя Сухомлинського та інших педагогів у віртуальному просторі – від відтворення образу до творення міфу»

23 жовтня 2023 р. відбулося засідання круглого столу «Висвітлення творчого шляху Василя Сухомлинського та інших педагогів у віртуальному просторі – від відтворення образу до творення міфу» у змішаному форматі – очному та онлайн на платформі Zoom, організоване сектором сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) та Всеукраїнською асоціацією Василя Сухомлинського.

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулася доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська, яка відзначила актуальність тематики заходу.

У засіданні круглого столу взяли участь науковці та освітяни з різних регіонів України.

Із доповідями виступили: завідувач кафедри теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету О. Б. Петренко («Деміфологізація постаті Василя Сухомлинського: дослідницькі практики в умовах війни»); доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, головний науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ Л. Д. Березівська («Електронний ресурс «Видатні педагоги України та світу» як форма поширення біографічного знання в освітньо-науковому просторі в контексті відкритої науки»); доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ О. В. Сухомлинська («Гортаємо сторінки електронного видання «Педагогічний вісник» № 1–2 (59–60, 2023 р., присвяченого Василю Сухомлинському»); доктор філософських наук, доцент, директор ГО «Несторівський центр» В. Л. Хромець («Реактуалізація в сучасній освітній практиці фундаментальних принципів педагогіки В. О. Сухомлинського»); доктор педагогічних наук, професор кафедри природничих наук та методик їхнього навчання Центральноукраїнського державного університету імені В. Винниченка Н. А. Калініченко («Постать Сухомлинського у відеопрезентаціях студентів та молодих науковців, учасників щорічних Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Вивчення та впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення»); доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, директор Педагогічного музею України; старший науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського О. П. Міхно («Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського у віртуальному просторі: вебресурси й особливості контенту»); старший науковий співробітник Педагогічного музею України В. В. Бондаренко («Творчий доробок В. Сухомлинського як складова відеоконтенту на ютуб-каналі Педагогічного музею України»); доктор філософії, науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ Л. В. Сухомлинська («Досвід роботи віртуального читального залу Фонду В. О. Сухомлинського ДНПБ»); кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України Т. П. Волотовська («Праця Василя Сухомлинського у Концепції «Нова українська школа»).

Учасники круглого столу обмінялися думками та обговорили низку питань, а саме – відображення постаті В. Сухомлинського у віртуальному просторі: від біографії до міфологізації; відтворення образу видатних українських та зарубіжних діячів освіти засобами ІКТ; досвід роботи віртуального читального залу Фонду В. О. Сухомлинського ДНПБ; використання віртуального контенту (уроки, кіно та фото матеріали, онлайн-проєкти), присвяченого В. Сухомлинському та іншим педагогам, в освітньому процесі. Учасники круглого столу обмінялися думками щодо ролі гуманітаристики в процесі деміфологізації історичної спадщини; викриття постімперських міфів у сучасній українській педагогіці; застосування прийомів наукової критики джерел та їхньої інтерпретації в сучасному науковому та інформаційному просторах.

Програма

Матеріал підготувала
доктор філософії,
науковий співробітник сектору сухомлиністики
відділу педагогічного джерелознавства та
біографістики ДНПБ
Л. В. Сухомлинська


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали