НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ушанування пам’яті Я. Д. Ісаєвича

Наукові читання імені академіка Я. Ісаєвича

Від 2011 р. за рішенням Вченої Ради Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України щороку в березні у Львові проводяться Наукові читання імені академіка Я. Ісаєвича, присвячені історичним та культурологічним питанням, над якими працював учений.

V наукові читання імені академіка Я. Д. Ісаєвича, 24–26 лютого 2015 р.

VII наукові читання імені академіка Я. Д. Ісаєвича, 6–9 березня 2017 р.

VIIІ наукові читання імені академіка Я. Д. Ісаєвича, 5–7 березня 2018 р.

ІХ наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича, 7 березня 2019 р.

Х Наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича, 3 березня 2020 р.

Вулиця Академіка Ярослава Ісаєвича у Львові

Депутати Львівської міської ради на засіданні 18 серпня 2022 р. перейменували 20 вулиць Львова в межах деколонізації топоніміки.

Серед затверджених пропозицій вулицю Шумського перейменовано на вулицю Академіка Ярослава Ісаєвича. (https://www.inst-ukr.lviv.ua/uk/news/news/?newsid=1080)

Про вулицю Академіка Ярослава Ісаєвича у Вікепедії: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вулиця_Академіка_Ярослава_Ісаєвича

Меморіально-інформаційна таблиця

30 вересня 2021 р. відкрито меморіально-інформаційну таблицю багатолітньому директору (1989–2010 рр.) Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (до 1993 р. – Інституту суспільних наук), українському історику, громадсько-політичному діячу, академіку НАН України Ярославу Дмитровичу Ісаєвичу. Пам’ятний знак встановлено у Львові на будинку по вулиці Козельницька, 4, де видатний науковець працював у 1993 – 2010 роках.

Під час церемонії відкриття директор Інституту, д.і.н., проф. Ігор Соляр наголосив, що для наукового товариства Ярослав Дмитрович залишається авторитетним дослідником ранньо-модерної та середньовічної історії України та Центрально-східної Європи, а його наукова спадщина та ім’я відомі далеко поза межами України, оскільки видатний науковець виступав із лекціями у провідних університетах Європи та Америки.

Голова Наукового товариства імені Шевченка, академік НАН України Роман Кушнір, вітаючи колектив Інституту з 70-річчям зазначив, що Інститут українознавства, сформований першопочатково як Інститут суспільних наук, постав на основі ліквідованого радянською владою Наукового товариства імені Шевченка. І саме Ярослав Ісаєвич, будучи людиною інтелектуальною та високоерудованою, наприкінці 1980-х рр. відчутно долучився до відновлення діяльності НТШ. 

Присутній на урочистостях академік НАН України та директор Інституту народознавства НАН України, академік НАН України Степан Павлюк звернув увагу присутніх на те, що Ярослав Ісаєвич у перші роки відновлення Україною своєї державності зумів скерувати вивчення історії України у державницьке русло, відділивши її від нав’язаних у радянський період стереотипів. Більше того, наукову школу Ісаєвича станом на сьогоднішній день складають провідні українські науковці та дослідники. Проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Качмар зауважив, що Ісаєвич належав до тих людей, які, як писав Іван Франко, були здатні виявляти свою любов «не потоками шумних фраз, а невтомною, тихою працею».

Своїми спогадами про Ярослава Дмитровича поділилися: український літературознавець, член-кореспондент НАН України Микола Ільницький, багаторічні колеги – д.і.н. Володимир Александрович та д.і.н. Богдан Якимович, учні видатного історика – д.і.н., Микола Литвин, д.і.н. Роман Голик, к.і.н. Володимир Пришляк

https://www.inst-ukr.lviv.ua/uk/news/news/?newsid=1023

Ушанування пам’яті на малій батьківщині

В музеї Вербської ЗОШ І–ІІІ ступенів створена експозиція, присвячена династії славетних вербівчан Ісаєвичів.

З ініціативи Правління Дубенського об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка увічнено пам’ять цієї династії меморіальною дошкою, яка встановлена при вході у храм ПЦУ с. Верба. 


Анонси та оголошення

09.09.2024

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 

Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «Газета як джерело вивчення епістолярної спадщини В. Сухомлинського».

Захід відбудеться 3 жовтня 2024 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі (онлайн і офлайн). Початок роботи об 11:00Інформаційний лист

22.07.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали