НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Х Міжнародна науково-практична конференція та XХV Всеукраїнські педагогічні читання «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах»

До 100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського

На виконання рішення 39-тої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО про відзначення у 2018 році на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського 4 жовтня 2018 року на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка відбулися Х Міжнародна науково-практична конференція та XХV ювілейні Всеукраїнські педагогічні читання «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах», у яких  взяли участь понад 200 фахівців з України та зарубіжжя.

Державну науково-педагогічну бібліотеку України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України представляли: директор, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська, головний науковий співробітник відділу історії освіти, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України О. В. Сухомлинська, науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу історії освіти Л. В. Сухомлинська, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек І. І. Хемчян.

На пленарному засіданні з доповідями виступили, зокрема, академік О. В. Сухомлинська «Творчість Василя Сухомлинського як об’єкт критики: тоді і нині», академік О. Я. Савченко «Модернізація початкової школи: діалог з В. О. Сухомлинським», академік І. Д. Бех «Принцип одухотворення у виховній системі Василя Сухомлинського», фахівці-сухомлиністи з КНР та Австралії.

За програмою педагогічних читань відбулося засідання п’яти секцій: «Василь Сухомлинський і його педагогічна система як соціально-педагогічне явище», «Реформування сучасної освіти крізь призму здобутків Василя Сухомлинського», «Ідеї Василя Сухомлинського у змісті підготовки майбутніх учителів», «Художній світ Василя Сухомлинського», «Василь Сухомлинський в контексті доби: артефакти і репрезентації в бібліотеках, музеях, архівах».

Активну участь у заході взяла ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, зокрема спільно з бібліотекою Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка та Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського провели секцію «Василь Сухомлинський в контексті доби: артефакти і презентації в бібліотеках, музеях, медіапросторі» (керівник – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ, член Президії Української бібліотечної асоціації Л. Д . Березівська, співкерівник – кандидат філософських наук, директор бібліотеки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка О. А. Шульга, секретар – завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ, голова секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації І. І. Хемчян).

Понад 40 фахівців були учасниками секції – науковці зазначених закладів, науково-педагогічні працівники Педагогічного музею України, Київського університету імені Бориса Грінченка, Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського», шкільні бібліотекарі, учителі, методисти м. Кропивницького та Кіровоградської області.

До програми круглого столу було включено 29 доповідей, присвячених наступним питанням: представленню сухомлиністики в інформаційному просторі України, висвітленню внеску Ганни Іванівни Сухомлинської у популяризацію спадщини Василя Сухомлинського, інноваційним формам популяризації педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського в педагогічному музеї України та шкільних бібліотеках, філософії виховання особистості дитини за В. О. Сухомлинським, партнерству бібліотекаря і вчителя у вихованні компетентного читача, ролі бібліотеки в сучасному освітньому просторі Нової української школи та інші.

У своїй доповіді Л. Д. Березівська розкрила роль ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського як структурної частини НАПН України в поширенні сухомлиністики в інформаційному просторі України. Директор бібліотеки О. А. Шульга у виступі зупинилась на питанні формування творчої особистості майбутнього педагога Нової української школи. Про бібліотечний простір Нової української школи йшла мова у виступі І. І. Хемчян. Методист науково-методичної лабораторії виховної роботи та формування культури здоров’я КЗ контексті педагогічної системи Василя Сухомлинського «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» Н. І. Дяченко розповіла про діяльність бібліотек закладів загальної середньої освіти Кіровоградської області в контексті педагогічної системи Василя Сухомлинського.

З доповідями виступили шкільні бібліотекарі: Капітанівської ЗОШ I-III ст. Новомиргородської районної ради Кіровоградської області Н. А. Бебих – «Людину ми творимо любов’ю», КЗ «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської районної ради Кіровоградської області С. В. Полтавець – «Створення бібліотекою інформаційно-освітньої платформи для забезпечення сучасного освітнього процесу», Новоандріївської філії КЗ «Новгородківський навчально-виховний комплекс імені Заслуженого учителя України П. Ф. Козуля «ЗОШ I-III ст. – дошкільний навчальний заклад» Новгородківської районної ради Кіровоградської області О. О. Ошедченко – «Школа радості, краси та здоров’я – сучасна модель освітнього середовища за Василем Сухомлинським» та ін.

Учасники секції надали високу оцінку представленому досвіду роботи і наголосили на тому, що шкільним бібліотекам необхідно бути креативними, наполегливо рухатися вперед, зміцнювати позиції, зберігаючи традиційні функції та водночас надаючи актуальні послуги, бути невід’ємною частиною освітнього процесу Нової української школи.

На завершення роботи секції Л. Д. Березівська презентувала підготовлений науковцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського біобібліографічний покажчик «Василь Олександрович Сухомлинський: до 100-річчя від дня народження». О. А. Шульга представила учасникам секції бібліографічний покажчик «Василь Сухомлинський. Педагогічні ідеї – погляд у сьогодення», укладений фахівцями наукової бібліотеки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.

5 жовтня 2018 року учасники Всеукраїнських читань відвідали НВК «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей імені В. О. Сухомлинського». З вітальним словом до присутніх звернувся президент НАПН України, академік В. Г. Кремень, слово мали академік О. В. Сухомлинська та директор Павлиської загальноосвітньої школи В. Ф. Деркач. Директору ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Л. Д. Березівській було подаровано ювілейну монету до 100-річчя В. О. Сухомлинського «Серце віддаю дітям».

Учасникам конференції було проведено екскурсію меморіальним музеєм В.О.Сухомлинського, шкільною бібліотекою. Гості побували також на святі врожаю та виставці квіткових композицій.

Насамкінець, вшановуючи пам’ять видатного педагога Василя Олександровича Сухомлинського, учасники поклали квіти на його могилу.

іал підготували
вчений секретар, кандидат
педагогічних наук, старший науковий
співробітник С. В. Лапаєнко
і завідувач відділу
 науково-методичного забезпечення
діяльності мережі освітянських бібліотек
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян

2018.10.04-02 2018_10_10-7
2018.10.04-01 2018.10.04-04
2018.10.04-03 2018.10.04-10
2018.10.04-07 2018.10.04-08
2018.10.04-09 2018.10.04-11
2018.10.04-05 2018.10.04-06
2018.10.04-12 2018.10.05-01
2018_10_10-1 2018.10.05-03
2018.10.05-10 2018.10.05-06
2018_10_10-11 2018.10.04-13
2018.10.05-07 2018.10.05-09
2018.10.05-08 2018_10_10-2

Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали