НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Онлайн-проєкт «Педагоги про українську мову» (І. М. Стешенко)

20.03.2025

Продовжуючи онлайн-проєкт «Педагоги про українську мову» (керівник – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України Лариса Березівська), презентуємо цитату з праці «Про українську літературну мову» (1912) Івана Матвійовича Стешенка (1873–1918) – педагога, викладача, літературознавця, письменника, державного і громадського діяча, першого міністра освіти УНР: «У національному житті одним із найважливіших явищ є безперечно мова. Представляючи ясну одличку і одмежовуючи часто одну націю від другої, вона стає символом національного життя. Складаючи частину народного духу, вона стає національною святощю».

Довідково про проєкт

Нині під час героїчної боротьби українського народу проти російського агресора вчергове актуалізувалося питання української мови як чинника консолідації українського суспільства й національної безпеки. Значну роль у боротьбі за рідномовну освіту в різні історичні епохи відігравали українські педагоги. Саме їхні ідеї про значення і роль української мови для збереження ідентичності української нації та зміцнення державної єдності України стануть у пригоді науковим, науково-педагогічним, педагогічним працівникам, здобувачам освіти, широким верствам українців. З огляду на це відділ педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України реалізує онлайн-проєкт «Педагоги про українську мову» як форму впровадження результатів НД «Педагогічна біографіка в інформаційному освітньо-науковому просторі України» (керівник – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України Лариса Березівська). До вашої уваги пропонуємо цитати про українську мову з праць педагогів, чиї тексти є в нашій бібліотеці, і з чиїм доробком заохочуємо Вас ознайомитися. Адже життя нашої мови як державотворчого чинника української нації – це наша спільна справа.


Анонси та оголошення

07.05.2025

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Впровадження технології штучного інтелекту в роботу бібліотек в умовах проєктування освітнього середовища» (до Всеукраїнського фестивалю науки).
Захід відбудеться 14 травня 2025 р. у змішаному форматі на базі Цифрового хабу Київського університету імені Бориса Грінченка.
Початок роботи заходу об 11:00. Посилання буде надіслано учасникам після реєстрації у G-FORM: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSesYCvdeq1hjohXEdYqqaYohZ_iq6dicIH7DcrO0JmDBEkqYw/viewform?usp=sharing.

06.05.2025

Шановні колеги!
Запрошуємо до активної участі у Першій Міжнародній науково-практичній конференції
«ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНІ ТРЕНДИ ГЛОБАЛЬНОЇ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ, ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ» (до Всеукраїнського фестивалю науки), яка відбудеться 15 травня 2025 року.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали