НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Науменко В. П.

НАУМЕНКО ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ

(07.07.1852–08.07.1919)

200px-Naumenko-226x300 19 липня 2017 р. виповнилося 165 років від дня народження Володимира Павловича Науменка (1852–1919), українського педагога, філолога, учителя, методиста, історика, журналіста, етнографа, публіциста, одного з організаторів національної системи освіти, державного і громадсько-політичного діяча, учителя Другої Київської гімназії, засновника і директора «Гімназії В. П. Науменка», куратора Київської шкільної округи, члена Української Центральної Ради, міністра народної освіти Української держави, голови Київського товариства грамотності, Українського наукового товариства в Києві. Володимир Павлович Науменко – автор програм з української та російської мов і літератур для гімназій і середніх шкіл, праць «Націоналізація школи в Україні», «Загальні принципи українського правопису», «Керівництво для вивчення української мови в російських школах», «Матеріали з реформи середньої школи» та ін; перший редактор «Словника української живої мови» Б. Грінченка (літери А– Г).

© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, 2017


Анонси та оголошення

21.05.2022

Шановні науковці!

Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем науки!

Сьогодні ви – воїни наукового фронту. Ваша невтомна творча праця є надійним плацдармом для захисту й розвитку держави, зміцнення її авторитету на міжнародній арені.

Тож щиро бажаємо вам насамперед миру, міцного здоров’я, жаги пізнання нового та незвіданого, натхнення й завзяття.

Нехай ваше життя завжди буде наповнене радістю відкриттів і звершень на науковій ниві задля перемоги й світлого майбутнього України!

  З повагою колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та директор, д-р пед. наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали