НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Дьюї Джон

 ДЖОН ДЬЮЇ

(1859 – 1952)

Джон Дьюї — американський педагог, реформатор освіти і основоположник філософії прагматизму. Його ідеї мали і мають донині значний вплив на розвиток педагогічної теорії і практики багатьох країн світу. Автор більше 30 книг и 900 наукових статей з педагогіки, філософії, естетики, соціології. 

Джона Дьюї на батьківщині називають «батьком прогресивної освіти». Він вважав, що завдання школи – навчити дитину знаходити вихід із будь-якої ситуації, пристосовуватися до навколишнього середовища. Тому дітей варто навчити виконувати конкретні завдання, а не давати їм абстрактні знання з підручників.

Заперечував об’єктивність істини, ототожнював її з корисністю. Розвинув концепцію інструменталізму. Сьогодні філософські погляди Дьюї є загальноприйнятими в Америці. Виступав як реформатор у сфері педагогіки. Для американських філософів й інтелектуалів він був і залишився вищим філософським авторитетом.

Матеріал підготовлено
Чалою Н. В.,
молодшим науковим співробітником
відділу історії освіти
Державної науково-педагогічної бібліотеки України
імені В. О. Сухомлинського
Національної академії  педагогічних наук України
©, 2020

e-mail: dnpb@i.ua 
380 (44) 467-22-14


Анонси та оголошення

21.05.2022

Шановні науковці!

Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем науки!

Сьогодні ви – воїни наукового фронту. Ваша невтомна творча праця є надійним плацдармом для захисту й розвитку держави, зміцнення її авторитету на міжнародній арені.

Тож щиро бажаємо вам насамперед миру, міцного здоров’я, жаги пізнання нового та незвіданого, натхнення й завзяття.

Нехай ваше життя завжди буде наповнене радістю відкриттів і звершень на науковій ниві задля перемоги й світлого майбутнього України!

  З повагою колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та директор, д-р пед. наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали