НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Методологічний семінар НАПН України «Актуальні проблеми охорони психічного здоров’я українського народу у воєнний і повоєнний час»

20.11.2023

16.11.2023 р. співробітники Державної науково-педагоігчної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) взяли участь у  методологічному семінарі НАПН України «Актуальні проблеми охорони психічного здоров’я українського народу у воєнний і повоєнний час». У ході заходу вчені Національної академії педагогічних наук, освітяни, психологи, медики, соціальні працівники  представили актуальний досвід науково-методичного забезпечення і безпосереднього надання практичної психологічної допомоги учасникам освітнього процесу, військовослужбовцям та постраждалому від військових дій населенню в умовах воєнного стану України.

Старший науковий співробітник відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБкандидат психологічних наук Мерзлякова О. Л. виступила з доповіддю «Коди життєстійкості: проєкт з розвитку резильєнтності освітян». В своєму виступі Олена Леонідівна торкнулась питання резильєнтності вчителів, що є актуальною темою для освітньої політики та практики під час війни не тільки через вплив на  якість навчання, задоволенність роботою чи професійний розвиток вчителів. Резильєнтність вчителів – це здатність суспільства вистояти, вижити, відновитись, і передати майбутньому поколінню незламний дух української нації. Мерзлякова О.Л. ознайомила учасників семінару з дослідженнями, присвяченими виявленню в українських педагогів  переважних стратегій подоланню стресу в  умовах військової агресії, згідно яких  саме віра в ЗСУ та силу українського характеру є найвпливовішим чинником стійкості. Також Олена Леонідівна представила  ініціативу Відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти щодо проведення на базі  ДНПБ імені В.О. Сухомлинського протягом 2024 року Всеукраїнського науково-методичного вебінару “12 кроків розвитку психологічної стійкості українців”, що поширює інформаційно-методичні практики психологічного супроводу розвитку резильєнтності українців у воєнний і повоєнний періоди на більш широкі верстви населення.

Матеріал підготувала
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Олена МЕРЗЛЯКОВА.


Анонси та оголошення

14.07.2024

Щиро вітаємо

АСТАХОВА МИХАЙЛА ВАСИЛЬОВИЧА

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали