НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

115 років від дня народження Олексія Микитовича Руська (17(30).03.1906–1964)

30.04.2021

До відзначення 115-річчя з дня народження українського педагога, методиста хімії, науковця і керівника освіти О. М. Руська на вебпорталі в інформаційно-бібліографічному ресурсі «Видатні педагоги України та світу» відкрито сторінку «Русько Олексій Микитович (1906–1965)». На сторінці в рубриці «Біографія» розкрито щаблі науково-педагогічної та очільницької кар’єри О. М. Руська, зокрема як ректора Київського та Харківського університетів, Об’єднаного Українського державного університету (створеного на базі обох цих вишів під час Другої світової війни в евакуації у м. Кзил-Орда Казахської РСР) (1938–1944), як заступника народного комісара освіти УРСР (1944–1958), директора Науково-дослідного інституту педагогіки України (1958–1964). Життєпис педагога ілюстровано цікавими світлинами, розміщеними в рубриці «Фотогалерея». У розділі «Біобібліографія» подано списки праць О. М. Руська та літератури про нього. До них включено відомості про підручники, навчальні та методичні посібники для середньої і вищої школи з хімії, створені за участю вченого, а також його статті, брошури, монографії, у яких він висвітлював актуальні для свого часу питання розвитку народної освіти і педагогічної науки; довідкові джерела та дослідницькі праці, що репрезентують творчу постать автора.


Анонси та оголошення

28.04.2021

Шановні колеги!

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського запрошує вас взяти участь у науково-методичному онлайн-семінарі «Роль інформаційних ресурсів освітянських бібліотек в інформаційному забезпеченні педагогіки, психології, освіти», організованого до Дня науки в Україні. Інформаційний лист

Захід відбудеться 12 травня 2021 р. об 11:00 (орієнтовна тривалість семінару – 3 години). Участь у семінарі безкоштовна, посилання для підключення буде розміщено напередодні заходу.

26.04.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21 квітня 2021 року № 405 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», відповідно до якої дію карантину продовжено до 30 червня 2021 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали