НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Наукова скарбниця: до Всеукраїнського дня бібліотек

30.09.2017

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек протягом 25–29 вересня 2017 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського, що є структурним підрозділом Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України, пройшов тиждень відкритих дверей «Наукова скарбниця».

Нині сучасна бібліотека є провідним культурно-освітнім центром, науково-інформаційна діяльність якого спрямована на реалізацію просвітницьких проектів, визначення широкого спектра соціокультурного співробітництва, підвищення ролі та культури читання в суспільстві. З метою привернення уваги до діяльності бібліотеки та забезпечення підвищення її іміджу святкові заходи проводились як в установі, так і за її межами.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек головна освітянська книгозбірня зустрічала відвідувачів особливо. Співробітники бібліотеки пропонували гостям і користувачам взяти участь у різних освітянських та інформаційно-бібліотечних акціях і заходах. Акція «Стань читачем бібліотеки сьогодні!», під час якої здійснювалась безоплатна видача річного читацького квитка, діяла впродовж усього тижня, а першим п’яти відвідувачам вручалися книги в подарунок. Інсталяція «Книжковий дім і затишно в нім», яка демонструвалася в приміщенні ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського привернула увагу всіх гостей і користувачів.

Протягом тижня для гостей бібліотеки проводилися екскурсії «Експрес-мандри науковою бібліотекою» (кімната-музей рідкісної книги, читальний зал Фонду В. Сухомлинського) для різних категорій користувачів, зокрема, школярів, вчителів та студентів. Відвідувачі також мали можливість ознайомитися з незвичайним дизайном будівель зарубіжних бібліотек, їх діяльністю та послугами під час віртуальної мандрівки «Подорожуємо бібліотеками світу». Пункт європейської інформації до Дня європейських мов підготував для гостей мультимедійну презентацію «Раритетні видання німецькою мовою з фонду ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського».

Сучасна бібліотека – це науково-інформаційний центр громади, тому всім охочим пропонували побувати по інший бік бібліотечної кафедри та власноруч виконати своє замовлення – узяти участь в акції «Відчуй себе бібліотекарем!». Кожен мав можливість відчути себе в ролі бібліотекаря, самостійно віднайти потрібну книгу на полиці, попередньо ознайомившись із бібліотечним фондом, та заповнити свій читацький формуляр.

На бібліотечному майданчику всі охочі мали змогу долучитися до буккросингу, що пройшов під гаслом «Візьми, прочитай та передай другу». Бібліотекарі спілкувалися з перехожими, інформували їх про сучасні послуги бібліотеки, обмінювалися позитивною інформацією, знайомилися, запрошували взяти участь у різноманітних заходах бібліотеки.

28 вересня 2017 р. відбувся постійно діючий науково-методологічний семінар «Наукова бібліотека та якість сучасної освіти». Учасниками заходу стали наукові працівники ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та Інституту проблем виховання НАПН України. Під час семінару розглядалися актуальні проблеми української науки й освіти, бібліотечної справи. Зокрема відбулося обговорення Закону України «Про освіту», що набрав чинності з 28.09.2017 р. Окрім того, у межах семінару відбулося засідання дискусійного клубу на тему «Модель інноваційної бібліотеки: зарубіжний досвід». Науковці Інституту проблем виховання НАПН України презентували до фонду бібліотеки збірник методичних матеріалів для педагогічних працівників на допомогу у відзначенні Міжнародного Дня миру «Урок миру».

Ще одна знакова подія щорічно відзначається в ці осінні дні в стінах нашої книгозбірні – ушанування дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського, почесне ім’я якого присвоєно установі в 2003 році. У руслі цієї події відбулося засідання круглого столу «Василь Сухомлинський «Трудные судьбы»: читаємо разом» (до 50-річчя публікації книжки). У засіданні взяли участь працівники бібліотеки, науковці Інституту проблем виховання НАПН України, педагоги дитячого закладу «Паросток» м. Києва, працівники Педагогічного музею України, викладачі Київського університету імені Б. Грінченка. У дружній і затишній атмосфері обговорювалися питання щодо значущості видання в контексті педагогічної літератури 1960-х років, сьогоденної актуальності його змісту, психолого-педагогічного впливу на формування світогляду підлітків, важливості соціально-педагогічних проблем, порушених В. О. Сухомлинським, актуальності афоризмів письменника, а також відгуків на книжку сучасних педагогів. Фахівцями бібліотеки організовано книжкову поличку, цікавим доповненням до якої стала виставка творчих робіт вихованців дошкільного навчального закладу № 428 м. Києва та їхніх батьків – свідчення прояву любові дітей до казок В. Сухомлинського.

У залах бібліотеки було представлено традиційні книжкові виставки «Сучасний фахівець бібліотечно-інформаційної сфери», «Василь Сухомлинський – дитячий письменник» та віртуальну виставку творчих робіт дітей і батьків за творами В. О. Сухомлинського.

Завершальним етапом тижня відкритих дверей став виступ вихованців ДНЗ № 428 м. Києва на тему: «Музичні композиції за творами Василя Сухомлинського».

Офіційним завершенням заходів стали урочисті збори колективу з нагоди професійного свята. З вітальним словом виступила директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Вона підвела підсумки діяльності установи, відзначила найбільші досягнення, окреслила перспективні вектори розвитку, а також подякувала колективу за сумлінну багаторічну працю та високий професіоналізм.

Святкування Всеукраїнського дня бібліотек пройшло цікаво та змістовно. Свято об’єднало бібліотечних працівників, науковців, освітян, вчителів, студентів, школярів, громадськість. Саме активна культурно-освітня діяльність книгозбірні та співпраця з науковими й освітніми установами трансформують її в конкурентоспроможний центр культурних комунікацій, інтелектуального й соціального розвитку та безперервної освіти, сприяють підвищенню актуальності й практичної значущості бібліотеки.

Заступник директора з науково-інформаційної
та бібліотечної роботи, кандидат історичних наук,
Людмила Страйгородська

Наукова скарбниця: до Всеукраїнського дня бібліотек 2017 р.

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек протягом25–29 вересня 2017 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського, що є структурним підрозділом Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України, пройшов тиждень відкритих дверей «Наукова скарбниця».


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали