НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Журнал «Вільна українська школа»

17.03.2017

У рамках проведення заходів із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років відповідно до Указу Президента України від 22.01.2016 року № 17/2016 за ініціативи директора Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Лариси Дмитрівни Березівської започатковано проект з оцифрування колекції журналу «Вільна українська школа», що зберігається у фонді ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, із метою надання широкого доступу користувачам до неї.

Журнал «Вільна українська школа» у 1917 р. заснувала Всеукраїнська учительська спілка (ВУС), яку очолювала С. Русова. До редакційного комітету входили: О. Дорошкевич (голова), К. Лебединцев, О. Музиченко, В. Підгаєцький, С. Русова, Я. Чепіга. У часописі також працювали О. Астряб, Н. Мірза-Авекянц, О. Грушевський, В. Дурдуківський, І. Огієнко, В. Прокопович, В. Родников, І. Стешенко, С. Сірополко, С. Черкасенко та інші відомі педагоги. Часопис мав великий попит серед педагогічної громадськості. Його тираж становив 5000 примірників. У 1920 р. журнал перестав існувати разом із ВУС, яку було реорганізовано у Всеукраїнську спілку робітників школи і соціалістичної культури.

 «Вільна українська школа» (1917–1920) є справжньою скарбницею історії національної освіти. У 2017 р. виповнюється 100 років від часу виходу першого номеру цього педагогічного часопису, який у радянську добу був заборонений. Лише з проголошенням незалежності України він правомірно повернувся до наукового простору й став джерельною основою історико-педагогічних розвідок, присвячених розвитку освіти, діяльності педагогів та освітніх діячів у добу Української революції.

Перші оцифровані номери журналу «Вільна українська школа» увійшли до Науково-педагогічної електронної бібліотеки, ознайомитися з ними можна за посиланням НПЕБ.


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали