НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ланге Микола Миколайович

ЛАНГЕ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

(12(24).03.1858 – 15.02.1921)

123

Видатний вітчизняний психолог, один із основоположників експериментальної психології, педагог, професор філософії Новоросійського університету (Одеса), де викладав історію філософії, психологію, історію педагогіки й дидактику. Був фундатором і першим директором Вищих жіночих курсів в Одесі. Опікувався також проблемами розвитку середньої, початкової та позашкільної освіти в Одесі: викладав педагогіку в гімназії, розробляв навчальні плани, програми та курси. Проводив велику громадську роботу – очолював Історико‑філологічне товариство, заснував при ньому педагогічний відділ, був його керівником. Головував у шкільному комітеті при Міській думі, де порушував питання про необхідність реформування освіти з метою її демократизації та гуманізації. Автор підручників і праць із психології, логіки, питань реформи освіти.

 

Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
мол. наук. співробітником
відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського


Анонси та оголошення

03.03.2022

24.01.2022

Шановні користувачі!

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! Анкета

Повідомляємо, що на період карантину Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України надає віддалений безкоштовний доступ до ресурсів компанії EBSCO. Доступ надається виключно зареєстрованим читачам бібліотеки з метою здійснення освіти та наукових досліджень, комерційне використання ресурсів заборонено.

Для отримання доступу до ресурсної бази EBSCO звертайтеся за електронними адресами tzvk.dnpb@gmail.com (Гуралюк Андрій Георгійович, тел. 097-596-85-35), fond.dnpb@ukr.net (Бондарчук Оксана Борисівна).

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали