НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Дістервег Ф. А. В.

ФРІДРІХ АДОЛЬФ ВІЛЬГЕЛЬМ ДІСТЕРВЕГ

(1790 – 1866)

Видатний німецький педагог Дістервег – автор понад 20 підручників і посібників з математики, німецької мови, природознавства, географії, астрономії. Найбільш відома його робота для вчителів — «Керівництво до освіти німецьких вчителів» (1835). Найголовніша мета виховання, на думку Дістервега, полягає в тому, щоб розвинути в підростаючого покоління “самодіяльність в служінні істині, красоті і добру”.

Дістервега ще за життя називали «вчителем німецьких учителів». Він прагнув до об’єднання німецького вчительства, у 1848 р. був обраний головою «Всезагальної вчительської спілки» і залишався ним до кінця свого життя.

З 1851 р. поряд із «Рейнськими листками» видавав журнал  «Педагогічний щорічник». Дістервег розробив дидактику розвивального навчання, сформулювавши її основні вимоги у вигляді 33 законів і правил. Він висунув ряд вимог, що стосуються наочного навчання, встановлення зв’язку між спорідненими навчальними предметами, систематичності викладання, міцності засвоєння знань, виховання характеру навчання. Вища мета виховання — самостійність у служінні істині, красі і добру. Завдання школи: виховувати гуманних людей; виховувати свідомих громадян; виховувати любов до людства і свого народу одночасно.

 Матеріал підготовлено
 Чалою Н. В.,
молодшим науковим співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
    Державної науково-педагогічної бібліотеки України
імені В. О. Сухомлинського
Національної академії  педагогічних наук України.
©, 2020
e-mail: dnpb@i.ua
380 (44) 467-22-14

Світлина:
http://www.people.su/ua/36645


Анонси та оголошення

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо до участі в засіданні круглого столу «Науково-методичні засади інформаційно-аналітичного супроводу цифрової трансформації освіти і педагогіки» (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за допомогою онлайн сервісу Google Meet.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали