НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Професійний розвиток шкільних бібліотекарів : науково-методичний семінар

У семінарі взяли участь провідні фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. Зокрема, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек, голова секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації І. І. Хемчян у своєму виступі висвітлила питання створення сучасної моделі шкільної бібліотеки, зосередила увагу на основних завданнях та напрямах діяльності новоствореної секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації; завідувач відділу наукового формування та опрацювання документних ресурсів І. Г. Лобановська розповіла про науково-методичне забезпечення процесу організації електронного каталогу; завідувач сектору рідкісних видань відділу науково-документного забезпечення та зберігання фонду О. Б. Бондарчук ознайомила присутніх із Колекцією рідкісних і цінних видань Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського; н. с. відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек А. І. Рубан підготувала огляд-презентацію «Актуальні питання бібліотечної діяльності на сторінках професійних видань»; завідувач сектору наукового комплектування фонду відділу наукового формування та опрацювання документних ресурсів Л. М. Бондар передала шкільним бібліотекарям комплекти літератури й порекомендувала активніше використовувати обмінно-резервний фонд ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для поповнення фондів книгозбірень своїх навчальних закладів.
У заході також взяла участь завідувач відділу музейної освіти та бібліотечної справи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» Л. В. Зініченко. Вона розповіла про сучасні форми та методи підвищення кваліфікації бібліотекарів ЗНЗ. Для ознайомлення з історією та сучасними напрямами діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського І. І. Хемчян провела екскурсію книгозбірнею. Також шкільні бібліотекарі відвідали кімнату-музей рідкісної книги та читальний зал Фонду В. О. Сухомлинського. На завершення заходу представник науково-методичного центру Ірпінської міської ради О. В. Зубенко висловила щиру вдячність директору бібліотеки, доктору педагогічних наук, професору Л. Д. Березівській та завідувачу відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек І. І. Хемчян за проведений захід і передала до фонду бібліотеки унікальне двотомне видання досліджень, рецензій, літературних портретів та інтерв’ю Григорія Кочура «Література та переклад».
03.02.16-1 03.02.16-2
Учасники науково-методичного
семінару 
«Професійний розвиток
шкільних бібліотек» – 
шкільні
бібліотекарі Київської області 

Під час роботи науково-методичного семінару

03.02.16-3 03.02.16-4
Завідувач відділу науково-методичного забезпечення 
діяльності мережі освітянських бібліотек, 
голова секції працівників шкільних бібліотек 
Української бібліотечної асоціації 
І. І. Хемчян
Завідувач відділу наукового формування 
та опрацювання документних ресурсів 
І. Г. Лобановська
03.02.16-5 03.02.16-6
Завідувач сектору рідкісних видань
відділу науково-документного забезпечення
та зберігання фонду
О. Б. Бондарчук
Відвідання кімнати-музею рідкісної книги

Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали