НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Тренінг «Інноваційний розвиток спеціальних наукових бібліотек установ НАПН України: пошук нових форматів»

 21 травня 2019 р.  Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України провела на базі бібліотеки імені А. Ф. Залевської Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України тренінг для фахівців спеціальних наукових бібліотек установ НАПН України «Інноваційний розвиток спеціальних наукових бібліотек установ НАПН України: пошук нових форматів» з нагоди Всеукраїнського фестивалю науки – 2019.

У заході взяли участь науковці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, завідувачі та фахівці спеціальних наукових бібліотек установ НАПН України, таких як  ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», «Інститут психології ім. Г. С. Костюка», «Інститут професійно-технічної освіти», «Інститут соціальної та політичної психології», «Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих», завідувачі бібліотек закладів загальної середньої освіти Оболонського та Святошинського районів і методисти науково-методичних центрів управлінь освіти  Оболонської, Дарницької та Деснянської районних державних адміністрацій в місті Києві. Тренінг організовано з метою підвищення якості бібліотечно-інформаційного забезпечення наукових досліджень в установах НАПН України.

Серед основних проблем, визначених до обговорення, були: задоволення інформаційних потреб науки та роль і місце бібліотек у цій роботі, визначення пріоритетів та вироблення механізмів модернізації спеціальних наукових бібліотек шляхом комплексної структурної, організаційної, технологічної перебудови, технічне переоснащення, розвиток сучасних форм і методів бібліотечно-інформаційної роботи, впровадження новітніх бібліотечних сервісів, активне входження бібліотеки на ринок науково-інформаційних послуг.

Розпочинаючи тренінг, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського І. І. Хемчян зазначила, що в сучасних умовах інтенсивного розвитку інформаційно-комунікаційних технологій з’являються принципово нові можливості для докорінних змін у традиційних підходах до процесів інформаційно-бібліотечного забезпечення науки, розвитку нових видів сервісу, виконання спеціальними науковими бібліотеками додаткових функцій, пов’язаних із цілеспрямованим інформаційним обслуговуванням працівників наукової сфери.

І. І. Хемчян представила учасникам головного тренера – директора спеціальної наукової бібліотеки ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» О. Л. Озерян. Перша традиційна фаза тренінгу «Знайомство» була проведена в ігровій формі, що сприяло створенню позитивної дружньої атмосфери. Основна частина тренінгу включала опитування учасників за допомогою мікроанкет, роботу в малих групах, групову дискусію «Інноваційний пошук – основа розвитку бібліотек», майстер-клас «Застосування інтерактивних технологій в бібліотечній практиці» та рольову гру «Читач сучасної бібліотеки».

Науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського О. Л. Гончаренко провела міні-лекцію «Спеціальні наукові бібліотеки установ НАПН України в дзеркалі статистики», під час якої було висвітлено сучасні реалії їх функціонування.

Учасники тренінгу отримали великий багаж знань стосовно використання інноваційних технологій у своїй роботі, надання нових послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет, розроблення бібліотечної реклами за допомогою безкоштовних сервісів для створення  інфографіки, популяризації бібліотек в онлайн-середовищі.

Для позитивного виходу з тренінгу з постановкою завдань на майбутнє, заняття було завершено підсумковою  рефлексією, відповідями на запитання, обміном враженнями.

Цікавим для учасників заходу стала розповідь завідувача бібліотеки імені А. Ф. Залевської Інституту психології НАПН України А. В. Шинкаренко про історичний шлях розвитку та сьогодення книгозбірні. Учасники тренінгу висловили щиру вдячність фахівцям ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та Інституту психології НАПН України за організований захід та подякували головному тренеру О. Л. Озерян за його змістовне наповнення.

І. І. Хемчян,
 завідувач відділу науково-методичного забезпечення
діяльності мережі освітянських бібліотек
 ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського

2019.05.21-1 2019.05.21-2
2019.05.21-3 2019.05.21-4
2019.05.21-5 2019.05.21-6

Анонси та оголошення

25.03.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад 

До участі в конкурсі допущені:
  • АГАЛЕЦЬ Інна Олександрівна – на посаду старшого наукового співробітника відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти;
  • ВАСИЛЕНКО Світлана Борисівна – на посаду молодшого наукового співробітника сектору рідкісних видань відділу педагогічного джерелознавства та біографістики;
  • ГУРАЛЮК Андрій Георгійович  – на посаду завідувача сектору інформаційно-комунікаційних технологій і наукометрії відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти;
  • ЛАПАЄНКО Світлана Володимирівна – на посаду завідувача сектору наукової інформаційно-бібліографічної діяльності відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти;
  • ЛОБАНОВСЬКА Інна Георгіївна – на посаду молодшого наукового співробітника відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів за сумісництвом;
  • ПАВЛЕНКО Тетяна Степанівна – на посаду наукового співробітника відділу педагогічного джерелознавства та біографістики;
  • ЧАЛУ Наталію Володимирівну – на посаду молодшого наукового співробітника сектору сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики.

24.02.2021

Шановні користувачі!

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України з 22.02.2021 по 20.04.2021 надає тестовий доступ до бази даних EBSCO-CEEAS (Central & Eastern European Academic Source). Це регіональна (наукова і професійна періодика центральної та східної Європи) універсальна за тематикою БД. Доступ надається через пошукові інтерфейси EBSCOhost та EBSCO Discovery Service.

Додаткова інформація доступна за посиланням https://informatio.moodlecloud.com/course/view.php?id=6 та на інформаційному порталі EBSCO.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали