НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Українська дитяча книжка як засіб національно-патріотичного виховання

«Українська дитяча книжка як засіб національно-патріотичного виховання» під такою назвою 22 березня 2017 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбувся круглий стіл, приурочений тижню дитячої книжки в Україні.

Перед початком роботи круглого столу учасників привітали вихованці дошкільного навчального закладу № 428. Діти підготували музичні інсценівки за казками В. О. Сухомлинського.

У науково-практичному заході взяли участь науковці, викладачі ВНЗ, бібліотекарі, дитячі письменники, видавці. Виступи учасників були присвячені історії розвитку української дитячої книжки та проблемам дитячого читання сьогодні. Зокрема, Міхно О. П., кандидат педагогічних наук, директор Педагогічного музею України, дослідивши дитячі книжки ХІХ – початку ХХ ст. із фонду музею, розповів про художнє оформлення видань та художників-ілюстраторів, які працювали над ними (Презентація). Тему ілюстрацій до дитячих творів продовжила Степанович К. М., старший науковий співробітник Педагогічного музею України, яка презентувала виставку дитячих малюнків-вражень від прочитаної книжки, що проходить у музеї . Про видатного українського письменника, педагога Б. Грінченка та його дитячі твори розповіла кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Петрощук Н. Р. у доповіді «Рукописні дитячі журнали Бориса Грінченка як засіб виховання загальнолюдських цінностей дитини».

Низка виступів була присвячена сучасному стану дитячої літератури в Україні. Гавриленко Т. Л., кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, у виступі «Образ Батьківщини в підручниках з читання для молодших школярів у період відродження національної школи в україні (90-ті рр. хх ст.).» продемонструвала складові чинники, що формують у дитини поняття Батьківщина, патріот, відображення національно-патріотичного характеру в «Читанках» для молодших школярів. Проблему складання сучасних підручників для дитячого читання порушила Богданець-Білоскаленко Н. І., доктор педагогічних наук, доцент Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, у доповіді «Коло сучасних письменників у оновленій програмі для літературного читання», зауважуючи, що серед численних сучасних дитячих письменників і тих, хто себе таким вважає, досить важко віднайти твори, які можна назвати виховними в національно-патріотичному дусі.

Видавничо-розповсюджувальному питанню присвятили свої виступи Апенько А. А., бренд-менеджер видавництва «РАНОК»: «Роль видавництв навчально-методичної та дитячої літератури в національно-патріотичному вихованні» та Майданович Т. В., член об’єднання дитячих письменників Київської організації Національної спілки письменників України, письменниця: «Деякі проблеми видання, поширення, а також популяризації дитячої національно-патріотичної літератури: 2017 рік – з минулого у майбутнє».

Не обійшли увагою питання дитячої книжки й бібліотекарі. Цікавою та змістовною була презентація Дзюби Н. Й., завідувача відділу каталогізування Національної бібліотеки України для дітей «Віртуальні проекти у світі реального читання: досвід бібліотек для дітей», у якій розкрито досвід роботи бібліотеки в пропагуванні дитячого читання, як у традиційний спосіб, так і за допомогою сучасних інформаційних технологій.

На недостатнє поширення сучасної якісної дитячої книжки в шкільних бібліотеках наголосила Матвійчук О. Є., кандидат педагогічних наук, доцент Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. У своєму виступі «Популяризація сучасної дитячої літератури у шкільних бібліотеках» доповідач підкреслила потребу інформування шкільних бібліотекарів про сучасних авторів, їхні твори та забезпечення новими виданнями саме шкільних бібліотек.

В обговоренні питання української дитячої книжки взяли участь Яценко В. С., старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, та співробітники ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.

До заходу була підготовлена книжкова виставка «Дитяча книжка у фонді ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського».

Матеріал підготувала
зав. відділу наукової організації та зберігання фонду
Бондарчук О. Б.

2017.03.02-02

Міхно О. П., кандидат педагогічних наук, директор Педагогічного музею України

2017.03.02-03

Степанович К. М., старший науковий співробітник Педагогічного музею України

2017.03.02-04

Петрощук Н. Р., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

2017.03.02-05

Гавриленко Т. Л., кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

2017.03.02-06

Богданець-Білоскаленко Н. І., доктор педагогічних наук, доцент Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка

2017.03.02-07

Апенько А. А., бренд-менеджер видавництва «РАНОК»

2017.03.02-08

Майданович Т. В., член об’єднання дитячих письменників Київської організації Національної спілки письменників України, письменниця

2017.03.02-09

Дзюба Н. Й., завідувача відділу каталогізування Національної бібліотеки України для дітей

2017.03.02-10

Матвійчук О. Є., кандидат педагогічних наук, доцент Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

2017.03.02-11

Яценко В. С., старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України

2017.03.02-12

Учасники круглого столу

2017.03.02-13

Книжкова виставка «Дитяча книжка у фонді ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського»


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали