НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Наукова молодь в умовах інтеграції України в міжнародний освітній та дослідницький простір: сучасний стан, проблеми, перспективи

17 травня 2019 р. у рамках Всеукраїнського фестивалю науки в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбувся круглий стіл «Наукова молодь в умовах інтеграції України в міжнародний освітній та дослідницький простір: сучасний стан, проблеми, перспективи», організований Радою молодих вчених бібліотеки спільно з Радою молодих вчених НАПН України. У заході взяли участь представники з різних наукових інституцій та закладів вищої освіти України й Білорусі.

Із вітальним словом до присутніх звернулася директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська, яка привітала учасників заходу із Днем науки, відзначила важливу роль молодих фахівців у розвитку національної науки й освіти, побажала учасникам заходу плідної роботи та успіхів у подальшій професійній діяльності. До вітань та побажань приєдналася голова Ради молодих вчених НАПН України І. Г. Губеладзе. Модерувала роботу круглого столу голова Ради молодих вчених ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського С. В. Тарнавська.

Під час заходу було підписано угоду про співпрацю між радами молодих вчених ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського й Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

На засіданні із доповідями виступили: кандидат психологічних наук, докторант Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, голова Ради молодих вчених Інституту, голова Ради молодих вчених НАПН України І. Г. Губеладзе Можливості міжнародної співпраці та презентації наукових здобутків молодих вчених у світовій науковій спільноті»); аспірант Інституту соціальної та політичної психології НАПН України В. О. Лазаренко Європейський підхід до написання наукових статей, і чим він відрізняється від звичних нам наукових традицій»); кандидат технічних наук, молодший науковий співробітник Інституту надтвердих матеріалів імені В. М. Бакуля НАН України К. В. Сліпченко Грантові можливості для наукової молоді / Funding opportunities for youth researchers»); кандидат філософських наук, доцент, завідувач Центру соціальних та гуманітарних досліджень Інституту експертно-аналітичних та наукових досліджень Національної академії державного управління при Президентові України С. В. Гераськов («Організація молодіжної науки в Україні: між університетським трайбалізмом та інституційним фаталізмом»); кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України А. В. Яцишин («Розвиток інформаційно-дослідницької компетентності молодого вченого»); старший науковий співробітник Педагогічного музею України Т. О. Рудницька Національне надбання в Педагогічному музеї України»).

До роботи круглого столу в онлайн-режимі долучився аспірант факультету інформаційно-документних комунікацій Білоруського державного університету культури і мистецтв, бібліотекар відділу маркетингових досліджень ДУ «Центральна наукова бібліотека імені Якуба Коласа» НАН Білорусі, голова комітету молодих спеціалістів Білоруської бібліотечної асоціації О. О. Тарасевич Сучасні тенденції розвитку бібліотечної справи в умовах інформатизації суспільства»);

В обговоренні та дискусії взяли участь молоді вчені Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (В. В. Коваленко, М. В. Попель), Інституту педагогіки НАПН України (Д. В. Васильєва), Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (Л. М. Дяченко), Інституту професійно-технічної освіти НАПН України (О. М. Прохорчук), ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (О. Д. Воробець, Н. М. Магас), ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського (С. В. Тарнавська, І. О. Орищенко) та ін.

У рамках заходу було проведено огляд музейної експозиції «Державна науково-педагогічна бібліотека України НАПН України: історія і сучасність (друга половина XIX – початок XXI ст.)» та екскурсії до кімнати-музею рідкісної книги й читального залу Фонду В. О. Сухомлинського.

Матеріал підготувала
голова Ради молодих вчених
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
С. В. Тарнавська

2019.05.17-1 2019.05.17-2
2019.05.17-3 2019.05.17-6
2019.05.17-4  2019.05.17-5

Анонси та оголошення

18.04.2024

Щиро вітаємо

ГАВРИЛЕНКА ДМИТРА ФЕДОРОВИЧА

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали